Odnawianie mebli to zyskujące na popularności hobby. Dowiedz się, czym się kierować przy wyborze materiału na obicia na krzesła i jak dobrać materiały tapicerskie na krzesła w taki sposób, by podkreślały wystrój Twojej jadalni czy kuchni.
Wybór materiału na obicia krzeseł
Wybierając materiały obiciowe na krzesła, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko ich wygląd i dopasowanie do naszego wnętrza, ale także fakturę i odporność na zabrudzenia. Choć materiały sztuczne, takie jak poliester czy akryl, są wytrzymałe i można je łatwo wyczyścić, materiały z włókien naturalnych są przyjemniejsze w dotyku i wyglądają znacznie bardziej elegancko. Materiały bawełniane mocno przyjmują zabrudzenia, ale też dobrze znoszą intensywne czyszczenie. Do wykonania obić na krzesła możemy również wykorzystać eleganckie, grube materiały wełniane. Wełna jest odporna na zabrudzenia i pięknie się prezentuje. Użycie naturalnych materiałów tapicerskich na krzesła nie tylko nada ich bardziej luksusowego charakteru, ale również jest przyjazne dla środowiska naturalnego.
Tkaniny w popularnych nurtach dekoracji wnętrz
Bardzo obecnie popularny styl skandynawski to przede wszystkim spokojne, neutralne kolory, minimalizm i inspiracja naturą. Wnętrza w stylu skandynawskim cechują się jednocześnie przestronnością i przytulnością. Materiał obiciowy na krzesła, których chcemy używać w pomieszczeniu w stylu skandynawskim powinien być kolorystycznie dopasowany do pozostałych dodatków – sprawdzą się błękity, szarości i zielenie. Materiały mogą być jednolite albo w dyskretny wzór, a przede wszystkim powinny być zrobione z włókien naturalnych – bawełny, wełny czy lnu.
Jeżeli postanowimy urządzić kuchnię lub jadalnię w uroczym stylu cottagecore, przydadzą nam się mniej stonowane materiały obiciowe na krzesła – we wzory kwiatowe, motywy roślinne albo zaczerpnięte ze sztuki ludowej. Wzory tkane, drukowane printy czy materiał strukturalny – dozwolone jest wszystko, co budzi skojarzenia z podwieczorkiem na wakacjach u babci. Tutaj również lepiej sprawdzą się materiały pochodzenia naturalnego, w szczególności len i bawełna.
Dodaj komentarz