Ogrzewanie gazowe jest wygodnym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. Unika się w ten sposób problemów ze składowaniem materiałów opałowych. Ponadto samo uruchomienie grzania jest bardzo komfortowe, gdyż sprowadza się do ustawienia pożądanej temperatury na sterowniku. Wcześniej jednak należy spełnić szereg wymogów i dopilnować formalności.
Dlaczego wykonanie przyłącza do gazociągu jest tak złożone?
Współcześnie instalacje gazowe cechuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie szereg wymogów technicznych i formalnych wymaganych przez polskie prawo budowlane. Przekłada się to niestety na wyższy Koszt instalacji gazowej w domu, jednak z pewnością warto wydać te pieniądze inwestując we własne zdrowie i komfort.
Co się składa na koszt instalacji gazowej w domu?
Nie wszyscy operatorzy wymagają pokrycia opłaty za przyłączenie do sieci gazowej. Zazwyczaj są to jednak niewielkie kwoty. Sporą częścią wydatków jest wykonanie projektu instalacji gazowej, prac geodezyjnych oraz oczywiście sama budowa instalacji (zakup materiałów plus realizacja). Przewody gazowe umieszcza się na głębokości ok. 1 metra pod ziemią oraz pokrywa folią ostrzegawczą. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, aby przy potencjalnych pracach ziemnych nie uszkodzić rur.
Przewody gazowe a bezpieczeństwo
Krytycznymi punktami ze względów bezpieczeństwa są miejsca krzyżowania się rur gazowych. W takim przypadku używa się dodatkowych rur osłonowych. Wykonanie instalacji gazowej koniecznie musi zostać zrealizowane pod okiem doświadczonego projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia.
Dodaj komentarz