Jak działa oświetlenie awaryjne?

Oświetlenie awaryjne to rodzaj oświetlenia, który wymagany jest ustawowo, głównie w miejscach użyteczności publicznej. Niemalże każdy spotkał się w swoim życiu z takim rodzajem oświetlenia, nie zdając sobie sprawy z tego, że nosi ono taką właśnie nazwę. Czym jest oświetlenie awaryjne? Odpowiedź na to pytanie poznasz w tym artykule.

Czym jest oświetlenie awaryjne?

Oświetlenie awaryjne to oświetlenie, które stosuje się obowiązkowo w miejscach uczęszczanych przez ludzi. Wykorzystuje się je wtedy, kiedy awaria zwykłego zasilania może zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi.Oświetlenie awaryjne można podzielić na zapasowe oraz ewakuacyjne. Do tego rodzaju oświetlenia można zaliczyć m.in. świecące znaki bezpieczeństwa, takie jak „droga ewakuacyjna”.

Podział oświetlenia awaryjnego

Oświetlenie awaryjne dzieli się na dwa główne rodzaje: oświetlenie zapasowe oraz ewakuacyjne. Jeśli chodzi o to pierwsze, jest to rodzaj oświetlenia, który pozwala kontynuować dotychczasowe czynności, w sposób niezmieniony. Oświetlenie ewakuacyjne natomiast wykorzystuje się w sytuacjach, kiedy oba rodzaje oświetlenia zawodzą i potrzebna jest natychmiastowa ewakuacja ludzi z budynku. Są to wszelkiego rodzaju oznaczenia dróg ewakuacyjnych, stref wysokiego ryzyka oraz stref otwartych.

Producent oświetlenia awaryjnego

Jednym z producentów oświetlenia awaryjnego jest firma Hybryd. Na stronie producenta hybryd.com.pl można znaleźć wiele produktów, które umożliwiają uruchomienie oświetlenia awaryjnego.Warto odwiedzić stronę tego producenta, aby zakupić odpowiednie produkty, jeśli jesteśmy właścicielami przybytku, w którym wymagane jest oświetlenie awaryjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.