Cisza ma znaczenie

Duże biura to bardzo popularne rozwiązanie w ostatnich latach. Jednak spora ilość pracodawców zauważa, że praca w biurze open space obniża produktywność pracowników. Przy dużej ilości pracowników w jednym biurze, zaczyna panować chaos. Dlatego wielu przedsiębiorców szuka różnych sposobów na podzielenie biur, bez konieczności optycznego ich zmniejszania.

Szklane ściany

Bardzo popularnym rozwiązaniem są ścianki akustyczne ze szkła. To ciekawy pomysł na podział pomieszczenia bez konieczności optycznego pomniejszania go. Akustyczne ścianki zwiększają produktywność pracowników.

W przypadku biur otwartych, wiele rozmów prowadzonych z klientami przez wielu pracowników jednocześnie, wprowadza bardzo duże zamieszanie. Prowadzi to do hałasu, który negatywnie wpływa na produktywność i pozytywne efekty działań.

Ścianki akustyczne ze szkła pozwalają na zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do pracy. Dodatkowo, wiele ścianek ze szkła dostępnych jest w różnych wzorach i kolorach. Oznacza to, że część ścianki może być przydymiona, co da pracownikowi jeszcze większe poczucie prywatności.

Nie tylko biuro

Ścianki akustyczne wykonane ze szkła cieszą się ogromną popularnością nie tylko w biurowcach. Są również idealnym rozwiązaniem w przypadku instytucji publicznych. W placówkach takich jak choćby wydział komunikacji można spotkać małe biura ze szkła. Dzięki akustycznym właściwościom ścianki, biura takie zapewniają prywatność nie rozpraszając pracowników.

Ścianki akustyczne ze szkła znajdują również zastosowanie w domach prywatnych. Coraz więcej osób pracuje w domu. Dlatego zorganizowanie sobie odpowiedniego miejsca do pracy ma kluczowe znaczenie. Wiele osób decyduje się na wydzielenie sobie małego gabinetu za pomocą akustycznych ścianek działowych. W ten sposób mogą spokojnie pracować, mając jednocześnie kontrolę nad tym, co dzieje się w domu.

Dobra ścianka to podstawa

Ścianki akustyczne wykonane ze szkła to bardzo skuteczny sposób na wyciszenie pomieszczenia. Jednak przy wyborze odpowiedniej ścianki, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Kluczowe dla aspektów akustycznych będzie wybranie odpowiedniej grubości ścianki. Wielu producentów deklaruje, że ścianka większa niż 3 metry, powinna być wykonana ze szkła hartowanego o grubości minimum 12 milimetrów.

Wybierając szklane ścianki akustyczne, warto wziąć pod uwagę również ich kolor. Wiele producentów daje możliwość wyboru koloru szkła czy wzoru, jaki ma na nim widnieć. Dodatkowo, wiele firm oferuje profesjonalne oklejenie ścianek. Pozwala to na oznaczenie danych pomieszczeń. Rozwiązanie takie bywa pomocne szczególnie w dużych przedsiębiorstwach.

Współcześni przedsiębiorcy zaczynają zauważać, że istotne dla produktywności jest zapewnienie pracownikowi odpowiednich warunków do pracy. Dlatego wiele nowoczesnych biur podzielonych jest ściankami akustycznymi ze szkła. To szybki i skuteczny sposób na zwiększenie komfortu pracy osób zatrudnionych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.