Jak wybrać klej do szkła?

Szkło zaliczane jest do materiałów bardzo trudnych do sklejenia. Jego powierzchnia wykazuje bowiem małą przyczepność. Sklejenie omawianego materiału będzie możliwe przy zastosowaniu odpowiedniego kleju. Na jaki produkt warto się zdecydować?

Różne spoiwa

Warto wiedzieć, że do klejenia szkła stosowane są kleje na bazie spoiw akrylowych, epoksydowych, czy akrylowych. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane kleje utwardzają się pod wpływem wilgoci, która jest zawarta w powietrzu. Podejmując decyzję o wyborze kleju należy dokładnie sprawdzić, do łączenia jakich materiałów może zostać wykorzystany.

Do sklejenia szyby samochodowej rekomendowane są kleje poliuretanowe. Z kolei epoksydy doskonale zdadzą egzamin w bardzo wysokiej temperaturze. Z kolei cyjanoakrylany wykorzystywane są do klejenia drobnych elementów, ponieważ bardzo szybko działają.

Klej UV

Należy mieć świadomość, że szkło można bez żadnego problemu skleić wykorzystując promieniowanie ultrafioletowe. Użytkownik powinien w pierwszej kolejności połączyć spoinę, a następnie naświetlać ją przez pół minuty.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w tej technice wykorzystywany jest Klej uv o spoiwie akrylowym lub epoksydowym. Warto wiedzieć, że tworzą one przezroczystą i bezbarwną spoinę. Należy podkreślić, że cechuje się ona odpornością na czynniki atmosferyczne oraz wodę.

Uniwersalne kleje do szyb

Można zaobserwować, że obecnie ogromną popularnością cieszą się uniwersalne kleje do szyb. W zdecydowanej większości przypadków są to kleje poliuretanowe. Możliwe jest dzięki nim sklejenie szklanych elementów. Godny uwagi jest fakt, że połączenie jest tak mocne, jak przy zastosowaniu specjalistycznych produktów.

Nie jest zalecane przy wyborze sugerowanie się tylko ceną. Bardzo często wystarczy bowiem dołożyć kilka złotych, by cieszyć się znacznie lepiej działającym klejem. Ponadto produkty znajdujące się w ofercie znanych firm mają wszystkie potrzebne atesty i certyfikaty związane z jakością. Cechuje je świetny stosunek jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.