Jak wybrać najlepsze okna drewniano-aluminiowe?

Fenomen okna drewniano-aluminiowego polega na tym, że okno jest równocześnie drewniane i aluminiowe, przez co spełnia idealnie rolę dekoracyjną, ale i także ochronną. Aluminium chroni drewno przed złymi warunkami atmosferycznymi, przez co jest ono bardziej żywotne i odpowiednio zaimpregnowane. W tym przypadku drewnianemu oknu nic już nie może zaszkodzić.

Okno hybryda

Bardzo wiele osób ceni sobie zalety okien drewnianych. Jednak tego typu okna trzeba wciąż impregnować, chronić i praktycznie nawet walczyć o to by jak najdłużej były one w dobrej formie. Drewno się niszczy, wypacza, źle działają na niego wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Biorąc to wszystko pod uwagę producenci stolarki okiennej wymyślili okno hybrydę. Z jednej strony jest to okno drewniane a z drugiej strony aluminiowe. Z zasady po stronie zewnętrznej drewno chronione jest przez profile aluminiowe, natomiast strona wewnętrzna to drewniana rama okienna.

Konstrukcji aluminiowo – drewnianych jest kilka rodzajów. Najprostszą z nich jest instalowanie na drewnie nakładek aluminiowych, bardziej skomplikowana to łączenie ramy aluminiowej z szybą i ramą drewnianą.

Różne wzory

Okna drewniano-aluminiowe mają różne wzory. Można je dopasować do każdego stylu i do każdego rodzaju danego domu. Wybrać można pomiędzy profilami zaokrąglonymi, skośnymi a stylizowanymi na stare okna. Producenci proponują w tej kwestii pełny wachlarz okien wykonanych w drewnie i aluminium.

Niektóre nakładki aluminiowe są produkowane nawet w wersji renowacyjnej. Daje to możliwość nakładania ich na już zamontowane okna drewniane. Z tego więc powodu, nie tylko okno hybryda jest połączeniem drewna i aluminium, ale można takie połączenie zrobić z okna już nieco starszego.

Okna ciepłe

Instalując w domach okna drewniano-aluminiowe można mieć pewność, że wnętrza będą bardzo dobrze ocieplone. Takie okna szklone są dwu lub nawet trzykomorowymi pakietami. Ponadto aluminiowa nakładka doskonale, także, poprawia błędy techniczne danego okna. Przez to wszystko takie okna są super szczelne.

Niski współczynnik przepuszczania ciepła, przy oknach drewniano-aluminiowych jest uzyskany również poprzez zastosowanie odpowiednich uszczelek i dodatkowych warstw termoizolacyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.