Jakie wybrać drzwi do prysznica?

Drzwi prysznicowe mają za zadanie zapewniać więcej prywatności podczas kąpieli. Można również liczyć na to, że woda wydostająca się ze słuchawki nie będzie rozpryskiwać się po całym pomieszczeniu. Uda się jednak tego uniknąć dzięki szczelnym drzwiom. Wpływają one w dużej mierze na ogólny wystrój i wnętrza, dlatego ich wybór nie może być przypadkowy.

Czym kierować się przy wyborze drzwi prysznicowych?

W pierwszej kolejności warto określić, jaki wybrać rodzaj drzwi prysznicowych. Mogą być one obrotowe, przesuwne, harmonijkowe. Znaczenie ma również metraż pomieszczenia. Modele uchylne świetnie sprawdzają się w dużych łazienkach, z kolei przy ograniczonym metrażu warto wybrać modele przesuwne i składane.

Istotną kwestią jest łatwość czyszczenia. Jeżeli ma być ono ułatwione, to warto wybrać drzwi o gładkiej powierzchni, bez zbędnych elementów dodatkowych. Im więcej szczelin, tym gorzej. Drzwi harmonijkowe są trudniejsze do utrzymania w czystości. Niełatwo doczyścić zakamarki. Dobrym wyborem będzie zakup kabiny prysznicowej, którą można bez problemu zdemontować. W ten sposób nie będzie trudności z dokładniejszym umyciem szczelin.

Na co zwracać uwagę, kupując drzwi prysznicowe?

Przy wyborze drzwi prysznicowych należy mieć na uwadze rozmiar. Wpływa on w dużej mierze na komfort użytkowania. Jeśli metraż w łazience jest ograniczony, to najlepiej sprawdzają się drzwi mające szerokość maksymalnie 90 cm. W przestronnym pomieszczeniu możliwości są większe. Świetnie sprawdzą w kabinie o szerokości powyżej 100 cm. Kolejną kwestią będzie sposób otwierania. Wpływa w dużej mierze na komfort użytkowania.

Materiał wykonania również ma spore znaczenie. Najtańsze są modele z tworzywa sztucznego. Na ich korzyść przemawia odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są również lekkie. Trzeba jednak liczyć się z większą podatnością na zarysowania. Innym rozwiązaniem będą drzwi ze szkła hartowanego. Są niezwykle trwałe, odporne na wahania temperatury i uszkodzenia powierzchniowe. Stylistyka drzwi powinna zostać dopasowana do wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.