Zawiesia linowe czy pasowe – co wybrać?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej zawiesia linowe i pasowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym różnią się poszczególne zawiesia i w jakich sytuacjach warto na nie postawić.

Klasyczne zawiesia pasowe

Popularne zawiesia pasowe wykonane są najczęściej z wysokiej jakości taśmy poliestrowej. Zawiesia tego typu wykorzystywane są na szeroką skalę przede wszystkim do przenoszenia ładunków o stosunkowo delikatnej powierzchni.

Jedną z kluczowych zalet zawiesi pasowych jest niska waga zwłaszcza, jak weźmie się uwagę na wagę przewożonych ładunków. Producenci oferują rewelacyjne zawiesia pasowe pętlowe i zawiesia pasowe bezkońcowe. Te pierwsze dostępne są w wersji jedno, dwu i czterowarstwowej. Rzadziej stosowane są specjalne zawiesia pasowe z okuciami.

Czym charakteryzują się zawiesia linowe

Oryginalne zawiesia linowe doskonale nadają się nie tylko do podnoszenia ciężkich ładunków, ale również do ciągnięcia pojazdów. To właśnie zawiesia linowe wykorzystywane są jako niezawodne wyciągarki w popularnych samochodach terenowych albo ciężarowych.

Linowe zawiesia jak sama nazwa wskazuje wykonane są ze splotu stalowych i ocynkowanych drutów. Na końcu zawiesi linowych znajdują się specjalne pętla zaciśnięte przy pomocy charakterystycznych tulei. Zawiesia tego typu poradzą sobie nawet w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Gdzie można kupić porządne zawiesia?

W branży transportowej bezpieczeństwo i niezawodność odgrywają kluczową rolę, dlatego też warto inwestować wyłącznie w oryginalne zawiesia linowe od renomowanych producentów. Uważać należy z kolei na tanie zawiesi z Chin, które niestety pod względem jakości wykonania pozostawiają wiele do życzenia.

Największy wybór zawiesi linowych jest oczywiście w profesjonalnych sklepach internetowych, które mogą pochwalić się nie tylko największym wyborem, ale również bardzo atrakcyjnymi cenami. Rzetelne firmy oferują wyłącznie certyfikowane zawiesia, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach i nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.