Czym charakteryzują się zawiesia pasowe?

Transportowanie ciężkich ładunków na hakach nośnych za pomocą dźwigów i różnorodnych podnośników nie jest prostym zadaniem. Aby poradzić sobie z wymagającymi ładunkami warto skorzystać z dobrodziejstwa zawiesi pasowych, które zostaną dokładnie opisane w niniejszym artykule.

Czym tak naprawdę są zawiesia pasowe?

Oryginalne zawiesia pasowe najczęściej wykonane są w całości z niezawodnej taśmy syntetycznej. Bardzo ważne jest to, aby wybierać zawiesia wykonane z materiałów, które spełniają normę PN-EN 1492-1. Tylko certyfikowane i atestowane zawiesia można wykorzystać do profesjonalnego transportu. Aby zwiększyć wytrzymałość i nośność wspomniane taśmy są ze sobą zszyte.

Jeżeli chodzi o konstrukcję, to można wyróżnić nie tylko zawiesia jednowarstwowe, ale również dwuwarstwowe. Przy najbardziej wymagających zadaniach można skorzystać z dobrodziejstwa bardzo grubych zawiesi, które składają się z 3-4 warstw. W branży transportowej największym zainteresowaniem cieszą się jednak zawiesia jednocięgnowe, które zakończone są charakterystyczną pętlą.

Na co zwrócić uwagę aby wybrać porządne zawiesia?

Profesjonalne zawiesia pasowe jak powszechnie wiadomo, to niezawodne zawiesia o najmniejszym udźwigu spośród konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby tym bardziej zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Uważać należy przede wszystkim wtedy, gdy zawiesia będą użytkowanie w wysokich temperaturach.

Pasowe zawiesia doskonale sprawdzą się w przypadku podnoszenia i transportowania ładunków, które charakteryzują się dużą podatnością na uszkodzenia mechaniczne. Najważniejszymi parametrami użytkowymi jest oczywiście udźwig, szerokość oraz kolor.

Jeżeli chodzi o udźwig, to zawiesia pasowe przeznaczone są do transportowania ładunków do 20 ton. Kolorystyka poszczególnych zawiesi odpowiada między innymi za ich szerokość.

Co oznacza kolor zawiesi taśmowych?

Najsłabszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się fioletowe zawiesia o szerokości 30 mm, które można wykorzystać jedynie do przewożenia ładunków o maksymalnej wadze 2 ton. Na drugim miejscu są zielone zawiesia o maksymalnym udźwigu do 4 ton, które z kolei mają szerokość 60 mm.

Przy ciężkich i wymagających ładunkach najlepiej sprawdzą się niebieskie i pomarańczowe zawiesia. Te pierwsze doskonale radzą sobie z ładunkami o wadze do 16 ton. Najbardziej wytrzymałe są pomarańczowe zawiesia, które poradzą sobie z ładunkami do 25 ton.

Zawiesia pasowe znajdziesz w ofercie Cecho.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.