Hydrauliczne nowinki

Kontenery na złom używane w branży złomiarskiej kojarzą nam się z brzydkimi, topornymi pokrytymi rdzą pojemnikami rodem z PRL. Takie obrazy to już przeszłość. Dziś miejsce dawnych nieporęcznych pojemników zajmują hydrauliczne, proste w obsłudze kontenery cechujące się do tego całkiem przyjemnym wyglądem i wariantami kolorystycznymi.

EKO1 – nowoczesna wersja hydrauliczna

Wspomniany w podtytule wariant to jeden z najnowocześniejszych w naszym kraju kontenerów. Jego solidna konstrukcja powstała z połączenia stalowych kątowników z grubą blachą wytrzymałą na uderzenia i zarysowania. Optymalny kształt i zamocowane w podstawie uniwersalne szyny ułatwiają transport i mocowanie na samochodzie ciężarowym. Dodatkowy atut to duży przedni hak ułatwiający przesuwanie na niewielkie odległości.

Najnowocześniejszymi dodatkami zastosowanymi w tym kontenerze są hydrauliczny dach i nowoczesna również hydrauliczna tylna klapa. Automatyczne dachowe zakrywanie plandeką to produkt firmy Transcover, który przy optymalnym wykorzystaniu bezawaryjnie posłuży wiele lat. Tylna klapa umożliwia zaś opróżnienie kontenera bez większego wysiłku i nakładu pracy. Wszystkie opisane automatyczne elementy tego kontenera sterowane są bezobsługowo z kabiny kierowcy samochodu transportującego kontener.

EKO2 – spojrzenie w przyszłość

Opisując model EKO2 możemy domyślać się, że właśnie tak będą wyglądały kontenery na złom w przyszłości. Urządzenie to posiada wszystkie atuty EKO1, lecz jest jeszcze bardziej innowacyjne. Dodatkowe paski i zaczepy zapewniają 100 % bezpieczeństwo transportu, a zwiększona do 32 metrów sześciennych pojemność pozwala zabrać więcej złomu niż w poprzednich wersjach.

Prawdziwą tajemnicą EKO2 jest przyjazność środowisku naturalnemu. EKO2 ma dużo lżejszą od poprzedników konstrukcję i bardziej optymalną i smukłą budowę co pozwala zmieścić go w samochodowym tunelu aerodynamicznym. Nie stawiając oporów powietrza pozwala na łatwiejszy i szybszy transport przez co jest przyjazny środowisku. Ważną sprawą są też walory estetyczne – omawiany kontener dostępny jest do wyboru w prawie każdej wersji kolorystycznej od czerwonego po błękit i bajeczny róż.

EKO3?

W Chinach już dziś pracuje się nad kontenerami wyposażonymi w wagę i komputerowy system kontroli jakości złomu. Takie działania prowadzone są w jednym z Chińskich instytutów naukowych.

Być może więc za kilka lat kontenery na złom jeżdżące po ulicach polskich miast będą wyposażone w nowoczesne komputery a EKO2 dziś nowoczesny będzie przeżytkiem. Czas pokaże do czego doprowadzi przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.