Prosty sposób na zysk

W każdym domu zalegają stare metalowe przedmioty, które w momencie sprzątania lądują na śmietniku. A co, jeśli dałoby się na nich jeszcze zarobić? Dzięki takim miejscom jak skup cyny, niklu, czy innego złomu możemy sobie w łatwy sposób dorobić do domowego budżetu. Jak? Dowiedzcie się sami na jaki zysk za stare przedmioty możemy liczyć i gdzie ich szukać!

Skup cyny sposobem na zarobek

Cyna to pierwiastek chemiczny, metal, ulegający topieniu w temperaturze 230 stopni Celsjusza. Dawniej wykorzystywany był do tworzenia dzbanków, a także naczyń kuchennych codziennego użytku. Jeśli więc jesteście w posiadaniu naczyń z dawnych lat, które obecnie wyszły z mody i zostały zastąpione bardziej nowoczesnymi to warto rozważyć ich sprzedaż. Obecnie cyny możemy szukać w sprzętach elektronicznych, na płytach.

Jaka cena cyny?

W przypadku takiego pierwiastka chemicznego, będącego metalem, jak cyna cena waha się w zakresie od 15 do nawet 70 złotych. Kiedy mamy do czyniena z niską zawartością cyny, czyli taką wynoszącą ok 30% w składzie całego produktu, dostaniemy za nią najniższą stawkę za kilo. Przy dwukrotnie wyższej zawartości, cena cyny również będzie dwukrotnie wyższa. Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż czystej cyny, czy takiego sprzętu o zawartości 90%, wówczas nasz budżet powiększy się nawet o 70 złotych. Jak widać, kiedy mamy do czyniena z metalem, jakim jest cyna cena za kilogram jest niemała. Dzięki jednemu dniu porządków w gospodarstwie domowym możemy liczyć na spory zysk.

Cena niklu i jego stosowanie

Drugim pierwiastkiem chemicznym pozwalającym na duży zysk na skupach złomu jest nikiel. Cena tego metalu waha się w granicach 15 do 30 złotych. Nikiel stosowany jest w przypadku narzędzi chirurgicznych, jako powłoka zabezpieczająca przed rdzewieniem. Poza tym umieszczana jest na końcówkach katod i anod, ze względu na właściwości elektroniczne. Często w naszych domach znajdują się zniszczone noże ze stali nierdzewnej, zastąpione nowymi, jak widać- nawet na takich starych przedmiotach możemy nieco zarobić.

Cena niklu, tak samo, jak w przypadku cyny, zależy od jego zawartości. Dużo częściej znajdziemy nikiel użyty w wirnikach z turbin samochodowych. Dzięki starym pojazdom, które kończą już swój żywot możemy się nieco wzbogacić.

Sprzedaj najlepiej!

W poszukiwaniu idealnego skupu złomu, w którym możemy sprzedać nasz stary sprzęt, musimy kierować się przede wszystkim oferowaną ceną i profesjonalizmem, z jakim pracownicy podchodzą do wykonywanych obowiązków. Jeśli znajdziemy już odpowiednie miejsce zysku, wtedy możemy liczyć na to, że zbędne przedmioty przynoszą duże pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.