Szlabany na parkingu w Gliwicach

Gliwice to miasto, w którym szlabany są powszechnie stosowanym zabezpieczeniem pozwalającym kontrolować dostęp do obiektu bądź przestrzeni. Najpopularniejszymi są szlabany elektromechaniczne, które z powodzeniem zabezpieczają miejsca takie, jak parkingi, osiedle lub garaże, a także rozmaite instytucje i firmy.

Elektromechaniczne szlabany Gliwice – jak działają?

Szlabany elektromechaniczne do swojej pracy wykorzystują najnowszą technologię, która umożliwia ich swobodne, samoczynne otwieranie i zamykanie. Umożliwia to specjalny motoreduktor, który stanowi połączenie napędu elektrycznego i przekładni ślimakowej. Pracą całego systemu zarządza specjalna centrala, która zapewnia poprawne działanie szlabanu. Dzięki temu urządzenia te mogą być sterowane za pomocą czujników, pilotów lub kart kredytowych.

Jakie są zalety automatycznych szlabanów?

Szlabany elektromechaniczne to przede wszystkim wygodne użytkowanie. Większość z nich wyposażona jest w specjalne automaty, których odbiorniki mają ogromny zasięg. Dzięki temu czas otwierania szlabanu skraca się znacząco, a przejazd jest bardzo płynny. Kolejną zaletą szlabanów tego typu jest bezpieczeństwo użytkowania. Większość szlabanów parkingowych wyposażona jest w rozmaite zabezpieczenia, gwarantujące bezpieczeństwo pojazdów. Są to fotokomórki lub detektory pętli indukcyjnej, czyli urządzenia wykrywające zbliżanie się i oddalanie pojazdu. Szlabany takie są również bardzo trwałe, wymagają jedynie okresowej konserwacji.

Inne rodzaje szlabanów

Jeśli chodzi o szlabany Gliwice oferują swoim mieszkańcom także szlabany elektrohydrauliczne, które są bardzo żywotne i pracować mogą niezwykle intensywnie. Szlabany mogą być także ręczne. Urządzenia takie mają samoczynną blokadę w pozycji pionowej, natomiast całkowitą blokadę przy pomocy klucza, natomiast ramię jest podnoszone ręcznie. Ten typ szlabanów jest obecnie rzadko stosowany. Spotkać je można je głównie na parkingach sklepowych lub na dziennych stacjach benzynowych.

Szlabany mogą być także półautomatyczne, które mają wspomaganie przy podnoszeniu ramienia.

Wybierając szlaban trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę to, jak intensywnie będzie on pracował. Istotna jest również długość ramienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany Gliwice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.