Zastosowanie żywicy poliuretanowej

Przedmioty i elementy wystroju wnętrz coraz częściej wykonywane są z żywicy, ponieważ pozwala ona na uzyskanie wyjątkowego, artystycznego i niepowtarzalnego efektu. Najpopularniejsza jest żywica epoksydowa, ale żywica poliuretanowa również ma bardzo duże i częste zastosowanie. Gdzie na przykład?

Posadzki w budynkach i poza nimi

Równe, a zarazem bardzo odporne na uszkodzenia posadzki w magazynach oraz zakładach produkcyjnych są bardzo istotne, ponieważ nie tylko zapewniają wygodę użytkowania, ale także bezpieczeństwo. doskonale w tym przypadku sprawdzą się posadzki z żywicy poliuretanowej, która jest odporna na uszkodzenia i wiele czynników chemicznych, które potencjalnie mogłyby ją zniszczyć.

Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na odporność żywicy poliuretanowej na promieniowanie ultrafioletowe, dzięki której bez problemu i obaw o zniszczenie znajduje zastosowanie także poza budynkami.

Blaty kuchenne i stoły

Stoły i blaty z żywicy są bardzo popularnym elementem wyposażenia wnętrz. W tym przypadku także znajduje zastosowanie Żywica poliuretanowa, odporna na działanie wysokiej temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby powstać w trakcie użytkowania.

Aby meble wykonane przy użyciu żywicy poliuretanowej robiły duże wrażenie estetyczne wykorzystuje się barwniki oraz łączy ją z innymi naturalnymi elementami – drewnem, kamieniem. Dzięki temu łatwo je także dopasować do własnego wnętrza i posiadanych już mebli – stosunkowo łatwo wybrać kolorystykę żywicy czy drewna, elementy pasujące do reszty pomieszczenia.

Biżuteria

Do biżuterii najczęściej stosuje się żywicę epoksydową, ponieważ nie wymaga ona takiej trwałości, jak inne przedmioty użytkowe – nie jest narażona na tak poważne działanie czynników mechanicznych i chemicznych. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, by wykorzystać także żywicę poliuretanową.

Oczywiście sama żywica poliuretanowa nie będzie robiła należytego efektu. wykorzystuje się więc części roślin, barwniki, specjalne ozdoby do zatopienia w żywicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.