Budowa domu na zgłoszenie

Kiedy razem z mężem, kupiliśmy małą działkę rekreacyjno- budowlaną na obrzeżach miasta, postanowiliśmy stworzyć tam sobie wyjątkowe miejsce do wypoczynku, w które będziemy mogli uciekać od zgiełku miasta i szybkiego tempa codziennego życia.

Od czego zaczęliśmy?

Na samym początku zrobiliśmy mały rekonesans, rozważaliśmy różne opcje. Okazało się że typowe, drewniane domki na działkę, to nie jest to o co nam chodzi. Chociaż takie budyneczki są urocze i tanie w budowie oraz eksploatacji, chcieliśmy czegoś innego.W końcu trafiliśmy na profesjonalną firmę, zajmującą się budową niewielkich domków na działki o różnych rozmiarach. Szef okazał się być prawdziwym znawcą tematu i polecił nam rozważyć opcję wybudowania budynku o powierzchni nieprzekraczającej 35 metrów kwadratowych, który nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia. Zdecydowaliśmy się na tą opcję i z optymizmem zaczęliśmy załatwiać niezbędne formalności.

Wybór projektu i technologii budowy

Podjęliśmy decyzję o budowie domu w technologi szkieletowej, która jest szybka w budowie, solidna i mieściła się w przedziale cenowym na jaki było nas stać.Wybraliśmy projekt małego domku o powierzchni 35 metrów kwadratowych, który składa się z kuchni połączonej z salonem, łazienki oraz antresoli, gdzie postanowiliśmy urządzić sypialnię. Nie mogło zabraknąć również dużego, zadaszonego tarasu.

Jakie formalności przy budowie domu na zgłoszenie?

Gdy już ostatecznie wybraliśmy projekt i architekt dostosował go do naszej malutkiej działki, przystąpiliśmy do zgłoszenia budowy do odpowiedniego organu. Okazało się, że musimy po prostu zanieść potrzebne dokumenty do starostwa powiatowego, były wśród nich między innymi zgłoszenie budowy, oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i opis instalacji technicznych. Po upływie 21 dni otrzymaliśmy tak zwaną milczącą zgodę urzędu, czyli po prostu brak decyzji odmownej. Więc firma mogła zacząć budowę!

Efekty

Jako że wybraliśmy firmę z dużym doświadczeniem, która domki na działkę buduje już od kilkudziesięciu lat, nasz powstał w przeciągu kilku miesięcy. Po ociepleniu i ostatnich pracach wykończeniowych, mogliśmy wnosić meble do naszej oazy spokoju. Szybko podjęliśmy decyzję i zrealizowaliśmy nasze marzenie o domku na działce za miastem, czego do dziś nie żałujemy!

Domki na działkę dostępne są w ofercie Megiw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.