Okno z widokiem

Mieszkając w malowniczej okolicy, chce się mieć jak najlepszy widok z okna. Taki, dzięki któremu o poranku będzie się przyjemnie wstawało, a wieczorem z równą przyjemnością patrzyło na dalekie światła.

Dom z tarasem

Coraz częściej planując budowę domu, wyznacza się miejsce na przestronny taras i balkon. Dzięki tarasowi przestrzeń domu powiększa się, a domownicy zyskują przytulne miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. W przeszłości projektowało się tarasy tak, że prowadziły nań zwykłe drzwi balkonowe, a na większości ściany montowano okna. Takie rozwiązanie miało na celu zmniejszenie utraty ciepła w zimie. Współcześnie zmieniono sposób patrzenia nie tylko na taras, ale także na prowadzące do niego drzwi.

Okna i drzwi tarasowe

Produkowane współcześnie okna tarasowe nie powodują już utraty ciepła, można więc zabudować nimi całą ścianę. To sprawia, że taras staje się integralną częścią pokoju, niejako jego przedłużeniem. Najczęściej montuje się okna tarasowe przesuwne, które łatwo się otwierają i są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu okien tarasowych przesuwnych możemy dowolnie umeblować zarówno salon, jak i zaaranżować przestrzeń zewnętrzną bez konieczności zostawiania miejsca na uchylanie oraz otwieranie okien i drzwi. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku mniejszych domów, gdzie cenny jest każdy kawałek przestrzeni mieszkalnej. Duże przeszklone okna tarasowe przesuwne optycznie powiększają pokój, zwiększając jego atrakcyjność i poprawiając jakość codziennej egzystencji w tym pomieszczeniu. Pokój staje się jasny i ładnie doświetlony zewnętrznym światłem, co oprócz walorów użytkowych ma także wymiar ekonomiczny: krócej trzeba takie pomieszczenie oświetlać sztucznym światłem.

Widok z okna

Największym atutem okien tarasowych przesuwnych jest jednak widok, jaki rozpościera się z takiego okna. Nieograniczona framugami przestrzeń, dalekie pejzaże lub choćby widok na znajdujący się za tarasem ogród kwiatowy czy sad sprawiają, że nawet nie mając czasu na rekreację na świeżym powietrzu nie odczuwa się przygnębienia z powodu zamknięcia w pomieszczeniach mieszkalnych. Warto zatem zamontować w swoim domu okna tarasowe przesuwne, by poprawić jakość życia, zmniejszyć wydatki na energię elektryczną i nadać domowi nowoczesny wizerunek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.