Aplikacja tapety – co warto wziąć pod uwagę?

Chcesz dowiedzieć się, jak kłaść tapetę? Ten krótki poradnik z pewnością ułatwi Ci to zadanie. Pamiętaj, że wiele zależy od jej rodzaju. Wybór materiałów do wykończenia ścian jest ogromny, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie to tylko kwestia czasu. Pod uwagę warto jest wziąć nie tylko klasyczne rozwiązania, ale również te, które spotykane są znacznie rzadziej.

Tapety z włókna szklanego

Cenisz sobie ponadprzeciętną wytrzymałość i dobre parametry użytkowe? Koniecznie sprawdź tapety z włókna szklanego, które mogą zostać umieszczone nawet w wnętrzu narażonym na niesprzyjające warunki otoczenia. Jedno jest pewne – przez długi czas prezentują się one nienagannie, a więc nie trzeba obawiać się nieestetycznych śladów użytkowania. Ponadto, czyszczenie powierzchni nie jest zbyt skomplikowane, anie czasochłonne.

Jak kłaść tapetę z włókna szklanego? Wiadomym jest, że aplikacja jest nieco trudniejsza, niż w przypadku modelu papierowego. Należy starannie oczyścić podłoże, tak aby ograniczyć ryzyko zaistnienia nieprawidłowości. Trzeba jednak podkreślić, że prezentowany materiał wykończeniowy może ukryć drobne mankamenty ściany. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać mu dowolny kolor poprzez nałożenie farby.

Tapety typu raufaza

Nie masz pojęcia, jak kłaść tapetę typu raufaza? Jest to bardzo specyficzny rodzaj, który najlepiej sprawdza się w przypadku ścian posiadających liczne pęknięcia oraz niedoskonałości. Pomiędzy warstwami papieru znajdują się wiórka drewna. Na specjalną uwagę zasługuje unikatowa faktura, która w każdym przypadku jest inna. W zdecydowanej większości przypadków tapeta posiada biały kolor.

Aplikacja na ścianę przebiega dość standardowo. Ciekawą opcją jest możliwość pomalowania powierzchni farbą odporną na wilgoć. Sprawi to, że tapeta zyska niebanalny kolor, a dodatkowo będzie w pełni wodoodporna. Plusem jest oddychająca powierzchnia, która gwarantuje swobodną cyrkulację powietrza.

Fototapety

Prawdą jest, że fototapety są bardzo trudne w ułożeniu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nawet minimalne przesunięcie elementu może zepsuć efekt końcowy. Ponadto, w tym przypadku nie możemy zakupić rolek tapety na zapas, a więc jeden błąd może nas sporo kosztować. Być może bardziej opłaca się skorzystać z pomocy fachowca.

Klejenie fototapety zależy przede wszystkim od tego, z jakiego materiału została ona wykonana. Sporym zainteresowaniem cieszą się produkty lateksowe, które gwarantują mocne i wyraziste kolory. Ponadto, cechują się one optymalną trwałością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.