Jak można ciekawie pomalować ściany?

Malowanie ścian już od dawna przestało kojarzyć się z nudnym i monotonnym zajęciem. Obecne trendy w tej dziedzinie są bardzo ciekawe i nieszablonowe, Rynek farb dostarcza wszystkich możliwych kolorów, które można łączyć intuicyjnie, z wyczuciem, albo postawić na kontrastowe kolory, które ożywią przestrzeń.

Pomysły na malowanie ścian – jakie mogą być?

Jeśli chodzi o pomysły na malowanie ścian i możliwości ich zdobienia to jest ich tyle, że nie sposób wymienić wszystkich. Ciągle nie brak zwolenników jednolitych ścian w stonowanych barwach, ale coraz więcej osób decyduje się na niekonwencjonalne rozwiązania. Mogą to być poziome i pionowe pasy, korzystanie z gotowych szablonów, efekt ombre, kolorowy sufit lub smugi na ścianach, czy też popularne niegdyś lamperie w nowoczesnym wydaniu.

Jak stworzyć ze ściany abstrakcyjny obraz?

Pomysły na malowanie ścian polegające na wykorzystaniu do ich dekoracji kolorowych smug pozwalają na uzyskanie efektownego widoku używając do tego tylko zwykłego pędzla. Za jego pomocą, ruchami zamaszystymi, nakłada się kilka kontrastowych kolorów i w ten sposób uzyskuje się na ścianie efekt abstrakcyjnego obrazu.

Lamperie z farby – ciekawa metoda ozdobienia ściany

Lamperie, dla niektórych relikt przeszłości, powróciły na rynek w unowocześnionej wersji jako ciekawe pomysły na malowanie ścian. Może ona mieć rozmaitą postać, która pozwala korygować proporcje pomieszczenia. Do lamperii na ścianach używa się obecnie trwałych farb lateksowych, które są bardzo elastyczne i łatwe do utrzymania czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.