Rodzaje drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne PCV w ostatnim czasie coraz bardziej zyskują na popularności i coraz więcej osób używa tego rozwiązania, aby ciekawie zaaranżować swoją przestrzeń w domu lub mieszkaniu. Dzieje się tak, ponieważ drzwi przesuwne są bardzo atrakcyjne wizualnie i mogą udoskonalić każde wnętrze. W tym artykule przedstawimy rodzaje drzwi przesuwnych oraz ich zalety.

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych?

Istnieją dwa rodzaje drzwi przesuwnych. Podział jest zależny od materiału, z jakiego produkt jest wykonany oraz od jego możliwości technicznych. Można wyróżnić drzwi przesuwne aluminiowe oraz Drzwi Przesuwne PCV.Teraz pokrótce przedstawimy ogólną charakterystykę tych dwóch produktów. Pierwszy z nich to mocne i wytrzymałe drzwi, które są niestety bardzo często dostępne w wysokich cenach, ale zawsze można „polować” na promocje, które pojawiają się od czasu do czasu. Drzwi aluminiowe można dopasować do kolorystyki elewacji. Drugi rodzaj drzwi przesuwnych jest wykonany z tworzywa sztucznego (PCV). Są one zdecydowanie popularniejsze i częściej wybierane niż te z aluminium, ponieważ są tańsze, równie wytrzymałe (idealne do wnętrz budynków). Można je personalizować w taki sposób, aby pasowały do wnętrza i nadawały mu indywidualny charakter.

Jakie są zalety drzwi przesuwnych OCV?

Drzwi przesuwne PCV mają naprawdę dużo zalet. Przede wszystkim umożliwiają one różnorodną aranżację każdego pomieszczenia w ciekawy i niebanalny sposób. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj drzwi zajmuje bardzo mało miejsca w pomieszczeniu, gdyż nie wymagają one organizowania pokojów pod względem odchylania się skrzydła drzwiowego. Trzeba również wspomnieć o fakcie, że drzwi przesuwane PCV można stworzyć na zamówienie, co oznacza, że będziemy mogli zadecydować o każdym szczególe – od wymiarów przez kolor do dodatków. Warto zwrócić uwagę na to, że drzwi przesuwne nadają się do każdego pomieszczenia. Można je zamontować w kuchni, salonie, czy sypialni i wszędzie będą prezentowały się bardzo dobrze jednocześnie nadając wnętrzu niesamowitego charakteru.

Jakie wady mają drzwi przesuwne PCV?

Drzwi przesuwne mają tylko jedną szczególnie znaczącą wadę. Są one często bardzo duże (ale oczywiście nie zawsze) i ich mycie może być dosyć czasochłonne i ciężkie. Co więcej, kupując słabej jakości drzwi przesuwne musimy liczyć się z tym, że będą one nadawały się jedynie do wymiany po dłuższym czasie. Warto więc zainwestować w dobrej jakości firmę, aby od podstaw stworzyła dla nas indywidualny projekt wraz z montażem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.