W jaki sposób można wyciszyć sufit?

Należy mieć świadomość, że wyciszenie sufitu jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie koniecznie powinno się uwzględnić.

Izolacja akustyczna sufitu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wyciszenie sufitu może zostać przeprowadzone przez wygłuszenie albo wytłumienie dźwięków przedostających się z zewnątrz.

Warto wiedzieć, że wyciszenie sufitu nastąpi przez wykorzystanie materiałów, które są przeznaczone do izolacji. Należy do nich zaliczyć: tapety, płyty czy ekrany akustyczne.

W jaki sposób możliwe jest wygłuszenie sufitu w kamienicy?

Godny uwagi jest fakt, że podwieszane sufity będą miały bardzo duże oddziaływanie na przestrzeń pomieszczeń. Wysokość zostanie bowiem zmniejszona o 12-15 cm.

W omawianych kamienicach obniżenie wysokości mieszkania nie wpłynie na wizualne postrzeganie tej przestrzeni. Problem może pojawić się jedynie w przypadku ozdobnych sztukaterii. Rekomendowane jest wtedy położenie warstwy izolacyjnej pod podłogą, a nad mieszkaniem, które chce się wyciszyć.

Jak można efektywnie wyciszyć sufit?

Warto wiedzieć, że w bardziej przestronnych mieszkaniach charakteryzujących się wysokością około 3 metrów zdecydowanie najlepiej egzamin zdadzą podwieszane sufity. Należy mieć świadomość, że są one położone na warstwie termoizolacyjnej z wełny mineralnej.

W przypadku mieszkań o znacznie niżej zawieszonych sufitach można bez żadnego problemu zastosować izolację akustyczną. Osoby, które nie mają takiej możliwości, powinny postawić na chropowate ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.