Skrzynie z tradycją

Firma UTZ to znany i ceniony niemiecki koncern zajmujący się produkcją i dystrybucją pojemników plastikowych. Wieloletnia tradycja i doświadczenie w branży sprawia, że firma z roku na rok nabywa nowych klientów i zdobywa szerszą popularność. Hitem produkcyjnym koncernu są skrzynie typu palox z czego najpopularniejszymi są pojemnikpalox oraz produkty o nazwie skrzyniapalox. Krótka charakterystyka produktów wspomnianej firmy dokonana została w tym artykule.

Pojemnikpalox – cechy i atuty

Pojemniki palox to mniejsze urządzenia służące do przechowywania i transportu drobnych produktów na halach montażowych zakładów przemysłowych. Są też niekiedy wykorzystywane w handlu do transportu towarów na linii magazyn – wystawa sklepowa oraz do wykładania produktów. Rodzaj przeznaczenia danego pojemnika zależy od jego rodzaju i sposobu wykonania.

Najpopularniejszymi tego typu pojemnikami są żebrowane pojemniki palox o wymiarach 120 centymetrów długości, 100 centymetrów szerokości oraz 780 centymetrów wysokości. Natomiast to czy ścianki są pełne czy szczelinowe z zapewnieniem dostępu powietrza zależy od modelu. Pojemniki ze ścianami szczelinowymi używane są zazwyczaj do rolnictwa towarowego oraz w handlu dla wykładania towarów głównie spożywczych. Natomiast pojemniki o ściankach pełnych, zamkniętych stosowane są szerzej w produkcji przemysłowej.

Czym jest skrzyniapalox?

Skrzyniapalox to rodzaj pojemnika stosowany szerzej do transportu towarów. Tego typu skrzynie są wyposażone w specjalne płozy ułatwiające przesuwanie oraz są standaryzowane tak by umożliwiać łączenie ich w większe paczki i przewożenie na palecie. Dodatkowym atutem skrzyń palox jest możliwość montażu pokryw zabezpieczających przewożony czy przechowywany produkt przed wypadaniem i uszczelniających całość skrzyni.

Ważne w produktach firmy UTZ są trzy czynniki: cena, wytrzymałość i standaryzacja. Niewysoka cena w przeciwieństwie do konkurencji oraz dobry stosunek ceny do jakości to na pewno atuty tej produkcji. Skrzynie omawianego typu to wydatek rzędu 400-500 złotych w zależności od marży sprzedawcy. Co do wytrzymałości jest ona naprawdę duża. Produkty UTZ są wykonane z mocnych rodzajów plastiku odpornego na drobne uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Ostatnią ważną cechą omawianych pojemników jest standaryzacja – pokrywa czy płoza od danego pojemnika z jednej serii może być użyta do innego. Znacznie ułatwia to serwis tych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.