Wiadra plastikowe i ich parametry

Plastikowe wiadra zewsząd nas otaczają. Są obecne i przydatne zarówno w domu, jak i w ogrodzie, a dla wielu producentów są podstawą prowadzenia biznesu. W wiadrach kupujemy tynki, farby, lakiery, chemię gospodarczą, a nawet produkty spożywcze. Odpowiedni rodzaj wiader z właściwymi atestami pozwala wykorzystywać je w każdej dziedzinie gospodarki.

Parametry wiader

Wiadra plastikowe producent musi wytworzyć zgodnie z produktem, jaki docelowo ma się w nim znajdować. Jeśli mamy do czynienia z produktami spożywczymi parametr czystości i antybakteryjności będzie absolutnie kluczowy. Tutaj nie ma żadnej dowolności, jest szereg przepisów sanitarnych, które zobowiązują dostawcę wiader do utrzymania określonych parametrów.Jednym z podstawowych parametrów wiader plastikowych jest ich szczelność, ponieważ bardzo często we wnętrzu znajdują się substancje płynne. Wiaderka plastikowe producent wypuszcza na rynek dopiero w momencie, gdy wszystkie zakładowe testy szczelności zostaną pozytywnie zakończone.Inną ważną cechą wiaderek plastikowych jest wytrzymałość oraz rodzaj uchwytu. Obecnie w sprzedaży dostępne są zarówno wiaderka z uchwytami plastikowymi jak i metalowymi. Uchwyty metalowe najczęściej stosuje się, gdy waga docelowa produktu w wiadrze przekracza 25kg (dotyczy to np. podkładów tynkarskich czy farb o dużej gęstości).

Oferta rynkowa

Wiadra plastikowe producent oferuje zarówno z nadrukiem typu offset, jak i IML. Te dwie techniki drukarskie różnią się jakością i trwałością obrazu oraz ceną i są uzależnione od nakładu. Obecne techniki nadruku sprawiają, że Wiaderka plastikowe producent oferuje niemal w każdym kolorze z przeróżnymi grafikami czy obrazami. Ograniczeniem wydaje się być jedynie wyobraźnia!

Warto też wspomnieć o pojemnościach. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta opakowań plastikowych od pojemności nawet 0,5 litra aż do 30 czy 50 litrów! Wszystko zależy od producenta i jego parku maszynowego oraz nakładu produkcyjnego. Im wyższy – tym większe możliwości zamówienia niestandardowego rozmiaru wiaderka.To, co wyróżnia obecnie wiaderka plastikowe to ich oddziaływanie na środowisko naturalne. Coraz popularniejsze stają się opakowania pochodzące z recyklingu, które wyglądem i parametrami nie odbiegają od znanego wszystkim polipropylenu! Konieczność stosowania surowca z recyklingu z produkcji to nie tylko moda – to coraz częściej wymóg dużych korporacji, których misją jest troska o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.