Wynajem lub kupno wózka widłowego

Każda firma działająca w sektorze przemysłowym, niezależnie od tego, czy jest duża, czy mała, potrzebuje na swoim wyposażeniu wózka lub wózków widłowych. Firma, która takiego wózka nie posiada może nie być przygotowana na nagły wzrost zamówień i szybki rozwój wtedy, kiedy trafi się jej okazja. Warto zatem zawczasu mieć zakupiony wózek widłowy lub przynajmniej dobrą ofertę na oku.

Co to oznacza, że oferta na wózek jest dobra?

Kiedy szukamy dobrej oferty na wózek widłowy, zauważymy, że na rynku istnieje zaledwie kilku liczących się graczy. Oferty zazwyczaj są zbliżone, jeśli idzie o ceny, dlatego niezwykle istotne jest skupienie się na innych aspektach, takich jak:

– jak często będą wykonywane przeglądy wózków widłowych (oraz kwestia ich odpłatności lub nie),
– dobry serwis wózków widłowych.

Jeśli nasz wózek się zepsuje, mamy problem. Nie możemy prowadzić działań logistycznych takich jak załadunki, rozładunki oraz zaopatrywanie linii produkcyjnych. Grozi to dla nas dużymi stratami finansowymi, dlatego w sytuacji awarii kluczowa jest szybka naprawa wózków widłowych Śląsk jest regionem o największym poziomie rozwoju gospodarczego, dlatego istnieje tam największa konkurencja, jeśli idzie o usługi związane z naprawą wózków widłowych. Śląsk jest dlatego doskonałym miejscem do tego, aby szukać firmy sprzedającej wózki, lub dla której główną gałęzią działalności jest naprawa wózków widłowych Śląsk jest doskonałym poligonem doświadczalnym.

Jak najlepiej jest nabyć wózek widłowy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej kupić wózek widłowy, czy wynająć go od producenta na zasadzie wynajmu długoterminowego. Wynajem długoterminowy ma swoje zasadnicze zalety, należą do nich:

– częste przeglądy wózków widłowych,
dobry serwis wózków widłowych, z użyciem oryginalnych części,
– co dwa lata wymieniany sprzęt na nowy,
– szybkie usuwanie awarii.

Kiedy zakupimy wózek widłowy na własność, również możemy liczyć na serwisy okresowe oraz solidne naprawy, jednak nie ma się co łudzić. Wynajem długoterminowy polega na tym, że wynajmujący w dalszym ciągu jest właścicielem wózka, który do niego wróci i będzie mógł na przykład go sprzedać, dba więc o to, aby wrócił do niego w jak najlepszym stanie. W przypadku zakupienia wózka jest on nasz, a firma musi się wywiązać z serwisów, jakie ma wypisane na umowie. Raczej nie należ się spodziewać, że będzie się zbytnio angażować w utrzymanie sprzętu, który już do niej nie należy. Wręcz przeciwnie najbardziej by zależało jej, abyśmy jak najszybciej kupili nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.