Jak wybrać materiał obiciowy na krzesła?

Masz w domu stare krzesła z podartą albo poplamioną tapicerką? Zamiast kupować nowe meble, pomyśl o renowacji tych obecnych! Zobacz, jak dobrać najlepsze materiały tapicerskie na krzesła.

Jakie materiały obiciowe nadają się na krzesła?

Gdy zamierzasz wybrać materiał obiciowy na krzesła, trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki, aby metamorfoza mebla była w pełni udana. O czym należy pamiętać przed dokonaniem decyzji?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać krzesło po takim zabiegu. Dobierając odpowiednie materiały tapicerskie na krzesła, można zmienić jego styl i kolorystykę, aby dopasować je do wnętrza, w którym ma się znaleźć.

Trzeba też uwzględnić właściwości, jakie ma mieć materiał obiciowy na krzesła. Może być on łatwy w czyszczeniu, odporny na plamy i wilgoć czy odporny na zadrapania zwierząt. Gdy zatem krzesła mają być wytrzymałe i posłużyć na dłużej, warto zdecydować się na materiał o takich właściwościach.

Rodzaje materiałów obiciowych na krzesła

Krzesła mogą być tapicerowane za pomocą różnych materiałów. Obicia na krzesła dzieli się najczęściej pod kątem rodzaju materiału i wyróżnia się obicia z tkaniny, skóry ekologicznej oraz naturalnej.

Tkaninowe materiały obiciowe na krzesła można także podzielić na różne kategorie, na przykład sztuczny zamsz, welur, aksamit, mikrofazę, tkaninę o widocznym, plecionkowym splocie, tkaninę melanżową, sztruks.

W razie problemów z doborem odpowiedniego materiału zawsze warto skorzystać z próbek. Można otrzymać je w sklepach stacjonarnych i zamówić w sklepach online. Dzięki próbkom materiałów można zobaczyć na żywo ich kolor oraz fakturę i sprawdzić, czy są przyjemne w dotyku.

Jak dobrać wymiar materiału obiciowego na krzesła?

Aby kupić materiał obiciowy na krzesła, trzeba nie tylko dobrać go pod kątem rodzaju tkaniny, lecz też jej wymiarów. Jak zmierzyć krzesło przed kupnem materiału?

Najprościej pobrać wymiary tkaniny zastosowanej na krześle. Można również wcześniej ją zdemontować, co ułatwi przycięcie tkaniny na wymiar przed jej montażem.

Obicia na krzesła oferowane są w różnych szerokościach, najczęściej od 140 do 150 cm. Długość można dobrać dowolnie – sklepy z materiałami tapicerskimi najczęściej oferują je w minimalnej długości 0,5 m lub 1 m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.