Dlaczego grunty inwestycyjne na Śląsku są poszukiwane?

Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na założenie firmy oraz ma pomysł na jej rozwój dużą wagę przywiązuje do dobrej lokalizacji. Jest ona oprócz oczywiście innych czynników, takich, jak profil działalności, baza dostawców oraz odbiorców niezwykle ważna. Dlatego grunty inwestycyjne na Śląsku cieszą się powodzeniem.

Dlaczego grunty inwestycyjne na Śląsku są poszukiwane przez przedsiębiorców?

Głównym czynnikiem, dla którego firmy chętnie lokują swoją działalność w regionie śląskim jest duże uprzemysłowienie oraz gęstość zaludnienia. Jest to tradycyjnie bardzo dobra lokalizacja dla większości branż zarówno produkcji, handlu, jak i wielu innych.

Na decyzję o zakupie lub dzierżawie ziemi przeznaczonej pod inwestycje ma wpływ dobre skomunikowanie, bliskość węzłów kolejowych oraz dobra sieć dróg dla floty samochodowej, a te na Śląsku są dostępne.

Jakich gruntów poszukują przedsiębiorcy dla swoich firm?

Działki inwestycyjne przeważnie muszą posiadać szereg udogodnień, które pozwolą na szybkie rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ważne są utwardzone drogi dojazdowe, doprowadzone wszelkie media, a także odpowiednia wielkość gruntu.

Przedsiębiorcy decydują się na inwestycję w budynki produkcyjne, magazynowe oraz inne tam, gdzie znajdują przygotowaną infrastrukturę i nie ma konieczności zapewnienia sobie podstawowych warunków.

W zależności od profilu działalności istotny jest również dostęp do bazy potencjalnych pracowników, a ten warunek zdecydowanie spełnia gęsto zaludniony region śląski.

Dlaczego dobra sieć komunikacyjna jest ważna dla przedsiębiorców?

Firmy produkcyjne, handlowe oraz logistyczne do sprawnego prowadzenia działalności gospodarczej potrzebują przede wszystkim bliskości dużych węzłów komunikacyjnych drogowych oraz kolejowych, aby móc szybko przemieszczać swoje towary do odbiorców.

Jest to podstawowy warunek dla dużych przedsiębiorstw przemysłowych i logistycznych. Dobrze rozwinięta sieć drogowa pozwala na używanie floty ciężkich samochodów ciężarowych, które mogą jednocześnie przewozić większe partie produktów.

Jakie znaczenie dla firm ma bliskość dużych skupisk ludzkich?

Gęsto zaludnione tereny, a takim jest Śląsk pozwalają na szybsze pozyskanie kadry pracowniczej, która zamieszkuje okolice.

Ma to przełożenie na zaoszczędzenie kosztów dojazdów oraz szybsze dotarcie na stanowiska pracy.

Przedsiębiorca może wybierać najlepszych dla siebie pracowników spośród większej ich liczby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.