Najlepsze drzwi do domu

Planując budowę domu bądź tylko wymianę drzwi. Zastanawiamy się często, jakie wybrać drzwi, aby były spełniały one nasze wymagania. Jedni cenią sobie prostotę zaś inni wolą bardziej wyszukany styl. Wybór drzwi to bardzo ważna kwestia, ponieważ jest to niejako wizytówka naszych czterech kątów.

Tradycyjne czy z przeszkleniem?

Zakup drzwi to czasem niełatwa decyzja. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Chcielibyśmy, żeby były one jak najbardziej praktyczne i niezawodne. Jednak to jaki produkt zostanie wybrany, zależy wyłącznie od wymagań klientów.

Dla tych, którzy cenią elegancję trafionym zakupem będą drzwi wejściowe z przeszkleniem. Do wyboru jest dużo różnych modeli zatem każdy znajdzie idealne drzwi z przeszkleniem w takim wzorze, jaki chce.

Zdarza się, jednak że klienci wolą drzwi bez przeszkleń kierując się wieloma względami, a niekiedy małym budżetem przeznaczonym na nie. Należy mieć na uwadze, że to również nie jest zły wybór, ponieważ drzwi bez przeszklenia także są świetne pod względem technicznym, chociaż co dla niektórych mogą być mniej praktyczne, chociażby przez to całkowicie oddzielają pomieszczenie od zewnątrz.

Jaki rodzaj przeszklenia.

Drzwi wejściowe z przeszkleniem to obszerny wybór w każdym sklepie. Zarówno wzory drzwi, jak i szkła w nich montowanego jest mnóstwo.

Najbardziej znane to:

– szyba o zabarwieniu brązowym oraz drugi rodzaj tej szyby to brązowa refleksyjna
– szyba grafitowa zwykła oraz grafitowa refleksyjna
– szyba bezbarwna, która jest zwykłą szybą, ale również może pełnić funkcje odbijającej swiatło
– szyba P1 tzw. bezpieczna stosowana w drzwiach wejściowych z przeszkleniem antywłamaniowych.
– szyba zwana lustrem weneckim odbijająca światło z zewnątrz, ale i również czasem z wewnątrz
– szyba piaskowa odbija wszystkie z zewnątrz jednak z taką różnicą, że nie odbija nic z wewnątrz pomieszczenia.

Odpowiednia kolorystyka

Jak wiadomo wybór drzwi nie polega wyłącznie na zwracaniu uwagi na bezpieczeństwo i funkcjonalność, ale i również na kolor oraz wzór. To, jaki kolor wybierzemy zależy przede wszystkim od stylu i barwy, w jakim znajduje się dom czy inna nieruchomość.

Najczęściej spotykane kolory drzwi to różne odcienie brązowego oraz szarego, dosyć często również spotyka się drzwi w kolorze czarnym jednak dwie pierwsze barwy są najpopularniejsze.

Warto wiedzieć, że producenci są również przygotowano na bardziej wyszukane gusta klientów bowiem w sprzedaży można znaleźć także wiele innych kolorów m.in. żółte, niebieskie czy nawet białe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.