Dom jednorodzinny z drewna

Chyba każdy człowiek choć raz w życiu marzy o tym, by zamieszkać w domku z drewna z dala od wszystkich. Są osoby, które spełniają to marzenie i realizują założone cele. Wiele młodych ludzi udaje się do najlepszych biur projektowych w Polsce i zamawia domki drewniane. Jak się okazuje w praktyce, jest to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Dom pod klienta

Projektowanie domów z drewna stało się popularne już wiele lat temu. Obecnie jednak, gdy koszty materiałów budowlanych poszły znacząco w górę, mnóstwo osób decyduje się na to, by wybudować dom ekonomiczny, prosty i funkcjonalny. Tym samym na obrzeżach miast, jak i w górach oraz blisko morza powstają domki drewniane.

Wiele z nich jest klasycznych. Można jednak spotkać i takie, które stylizowane są w określony sposób. Bardzo modne są obecnie domy drewniane góralskie, skandynawskie oraz dworkowe. Ich design jest na tyle efektowny, że z pewnością zwracają one uwagę wszystkich przechodniów.

Projektowanie domów z drewna – co najczęściej zamawiają klienci?

Tak naprawdę oczekiwania klientów są bardzo różnorodne. Jednym marzą się domu 100-metrowe o klasycznym wyglądzie. Inni zamawiają projekty niestandardowe, ekstrawaganckie, na których znajduje się wielki dom z nowoczesnymi rozwiązaniami. Tak naprawdę jeżeli chodzi o dom z drewna, to jest on bardzo uniwersalny i wszechstronny.

Drewno jest dobrym, trwałym materiałem, z którego można stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy. Warto więc wziąć pod uwagę tego typu domy, jeżeli zależy klientowi na szybkim zamieszkaniu w przestronnym, ekonomicznym miejscu.

Nowoczesne, tanie i funkcjonalne

Projektanci, tworząc takie domy, zadbali o każdy szczegół. Klient najczęściej otrzymuje nie tylko gotowy projekt wraz z opisaniem konkretnych pomieszczeń oraz z uwzględnieniem wszystkich instalacji. Można liczyć również na pełny kosztorys, jak i projekt terenu dookoła domu. Dzięki temu szybciej i sprawniej stworzy się miejsce dla całej swojej rodziny.

Takie domy zamawiane są coraz częściej, gdyż drewno na budowę domu można kupić jeszcze w okazyjnych cenach. Ponadto, bez problemu inwestorzy znajdą firmę, która postawi taki dom z drewna nawet i w kilka tygodni. Koszty takiego domu są znacznie mniejsze niż domów murowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.