Drabina awaryjna – ważny element wyposażenia kominiarza

Czasami kominiarz musi wejść do miejsc, w których ryzyko powstania zapłonu jest bardzo wysokie. Dlatego zawsze powinien mieć on dostęp do akcesoriów kominiarskich, które zapewnią mu maksymalne bezpieczeństwo i to w każdych warunkach. Takim akcesorium jest np. drabina awaryjna, która jest rozwiązaniem dość pomysłowym i funkcjonalnym.

Składana drabina, która zmieści się wszędzie

Atutem tego akcesorium kominiarskiego jest składana obudowa, dzięki której można je z łatwością zmieścić np. pod łóżkiem. Drabina składa się ze specjalnych elementów wykonanych z tworzywa sztucznego i stali, które przy rozłożeniu pozwalają uzyskać maksymalny poziom bezpieczeństwa w przypadku awaryjnego schodzenia.

Zaletą tychże drabin jest ich duża nośność. Z reguły modele te mogą utrzymać ciężar przekraczający nawet zakres 400 kilogramów. Warto jednak zauważyć, że jej konstrukcja została zaprojektowana nie tylko dla samego kominiarza, ale też dla osób postronnych, które znajdą się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie.

Duży zasięg drabiny

Przy zakupie takiej drabiny warto mieć na uwadze jej maksymalny zasięg. Większość drabin ewakuacyjnych może zostać rozwinięta na długość nawet 450 cm, co wystarczy do schodzenia nawet z budynków składających się z dwóch kondygnacji, to jest z większości typowych domów jednorodzinnych.

Jak na profesjonalne akcesoria kominiarskie przystało, drabina ta wyróżnia się dużą wytrzymałością. Składa się ona z trwałego, stalowego wspornika, który pasuje do większości parapetów. Co więcej, stopnie drabiny umieszczone są na specjalnych, rozwijanych prowadnicach, co pozwala zaoszczędzić miejsce w trakcie np. składania drabiny.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Drabiny ewakuacyjne to akcesoria kominiarskie, które zostały maksymalnie dopracowane pod kątem bezpieczeństwa użytkownika. Wyposażono je w specjalne, antypoślizgowe elementy, które – będąc osadzonymi na szczeblach – zapewniają osobom schodzącym maksymalne bezpieczeństwo.

Podsumowując, drabina ewakuacyjna jest zbyt ciężka, by kominiarz miał ją przy sobie. Niemniej warto się w nią zaopatrzyć, by w razie pożaru zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że standardowe drogi i kanały ewakuacyjne mogą być z różnych przyczyn niedrożne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PascalPolska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.