Drzwi przesuwne zewnętrzne na taras: doświetlenie wnętrz i większy komfort

Modne obecnie duże przeszklenia w domach jednorodzinnych powodują, że wyglądają one nie tylko lekko i nowocześnie, ale również doskonale doświetlają wnętrza i naturalnie je ogrzewają. Bardzo dobrym dodatkiem do takich okien są przesuwne drzwi prowadzące na taras.

Nowoczesna elegancja

Chociaż do okna tarasowego można dobrać standardowe drzwi rozwierane, to jednak drzwi przesuwne zewnętrzne mogą zaoferować szereg dodatkowych zalet, które powodują, że są one atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej konstrukcji drzwi tarasowych.

Przesuwane drzwi tarasowe idealnie wpisują się w estetykę okien z dużymi pakietami szybowymi. Wówczas ściana może zostać w pełni wykończona szkłem i dać bardzo elegancki efekt w nowoczesnym stylu.

Szeroka gama materiałów

– PCV – drzwi plastikowe oferowane w atrakcyjnych cenach
– drewno – sprawdzone przy dużych przeszkleniach, a także naturalne i szykowne
– aluminium – wyjątkowo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne
– drewno i aluminium – drewno wykończone nakładką aluminiową z zewnątrz dla dodatkowej ochrony przed niszczeniem

Wszystkie z powyższych materiałów dostępne są w wielu wariantach wzorniczych, co pozwala na dopasowanie ich do architektury budynku.

Z wygodnym progiem

Przechodzenie na taras nie musi wiązać się z ryzykiem potknięcia na wysokim progu – nowoczesne drzwi przesuwne zewnętrzne mogą mieć próg licowany z podłogą, dzięki czemu są one tak wygodne w codziennym użytkowaniu.

Brak wystającego progu powoduje, że drzwi przesuwne są bezpieczne i komfortowe dla najmłodszych, a także dla seniorów oraz dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Otwierane i uchylane

Producenci oferują dwa warianty drzwi przesuwnych zewnętrznych – są to konstrukcje typu HST oraz PSK.

Drzwi HST (z niemieckiego Hebeschiebetür) mają konstrukcję unoszono-przesuwną. Skrzydło porusza się wtedy na rolkowej prowadnicy umieszczonej w podłożu. Druga opcja, czyli uchylno-przesuwne drzwi PSK przy otwieraniu najpierw są odchylane, a potem przesuwane w bok po prowadnicy.

W przypadku drzwi tarasowych o konstrukcji PSK możliwe jest również uchylanie okien w celu łatwiejszej wentylacji pomieszczeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.