Zarządzanie mediami za pomocą narzędzia Smart Hub w urządzeniach Samsung

Paradoksem historii jest fakt, że telewizor coraz rzadziej jest narzędziem służącym wyłącznie do oglądania telewizji. Dziś dzięki wielu aplikacjom, możliwe jest przeglądanie również sieciowych treści multimedialnych. Co więcej – treści te mogą być scentralizowane na jednej platformie, która dodatkowo obsługuje inne narzędzia peryferyjne.

Czym jest Smart Hub?

Narzędzie Smart Hub to platforma, dzięki której zarządzanie mediami wchodzi na zupełnie nowy poziom!

Jak to możliwe? Chociażby dlatego, że system ten jest bardzo złożonym narzędziem multimedialnym, które pozwala korzystać z treści udostępnianych przez największych dostawców multimediów. To jednak nie wszystko. W przypadku narzędzia Smart Hub konfiguracja pozwala również na wprowadzenie do platformy danych z innych nośników (takich jak np. dyski zewnętrzne, pendrive’y z muzyką itd.). Możliwe jest też zaimplementowanie danych z zewnętrznych, łączących się bezprzewodowo urządzeń, takich jak np. smartfon lub tablet.

Konfiguracja Smart Hub – proces czy wyzwanie?

Dzięki nowoczesnym narzędziom systemowym, konfiguracja Smart Hub jest niezwykle prosta.

Podstawowa konfiguracja platformy ogranicza się jedynie do… podłączenia jej do internetu. Następne kroki są już wykonywane automatycznie. Synchronizacja danych, aktualizacja czy też udostępnianie domyślnych treści to tylko z niektórych funkcji, które oferuje ta platforma. To jednak nie wszystko! Zarządzanie mediami w narzędziu może się odbywać również na zasadach personalizacji. W przypadku aplikacji smart hub konfiguracja systemu odbywa się częściowo w inteligentny (domyślny sposób). Nie oznacza to jednak, że użytkownik nie może zdefiniować swoich potrzeb również ręcznie, poprzez organizację odpowiednich playlist i list ulubionych.

Aktualizacje – tak, czy nie?

Zaletą Smart Hub jest ciągła aktualizacja przedstawionych treści.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, sposób zarządzania mediami w oparciu o ulubione aplikacje zawsze będzie odbywał się płynnie i wydajnie. Ze względu na fakt, że mowa tu o dość rozbudowanej platformie, to aplikacje wchodzące w jej skład, również mogą liczyć na ciągłe aktualizacje. Inaczej jest w przypadku niszowych platform Smart TV, które już po kilkunastu miesiącach tracą część aplikacji.

Podsumowanie

Platforma do konfiguracji treści multimedialnych Smart Hub, to nowoczesne narzędzie, którego rola polega przede wszystkim na inteligentnym zarządzaniu danymi. Dzięki niej, telewizor staje się systemem, który obsługuje dane z różnych źródeł i przetwarza je zgodnie z życzeniem użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.