Najważniejsze zalety posadzek z żywicy poliuretanowej

Posadzki żywiczne coraz częściej kładzie się w domach prywatnych i mieszkaniach. O ile do niedawna tego rodzaju podłogi były popularne głównie w obiektach handlowych i przemysłowych, to obecnie najnowsze rozwiązania pozwalają uzyskać efekty w duchu nowoczesnej architektury wnętrz.

Jakie zalety użytkowe posiada żywica poliuretanowa?

Posadzka żywiczna cechuje się dużym połyskiem. Gwarantuje to efekt elegancji i dostojności. A co jeszcze bardziej istotne, tego typu posadzki wymagają bajecznie mało wysiłku w kwestii utrzymania czystości. Żywica poliuretanowa nie tylko jest odporna mechanicznie, a więc niestraszne jej zarysowania czy chodzenie w butach, ale również jest bardzo wytrzymała chemicznie.

Jak urządzić ciekawe wnętrze?

Do wyżej wymienionych zalet żywicy poliuretanowej należy również dorzucić fakt, iż jest ona wysoce odporna na działanie promieniowania ultrafioletowego. Pozwala to na cieszenie się elegancką posadzką w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach bez ryzyka ich szybkiego zmatowienia. Dodatkowo nie są to jedyne zalety posadzek żywicznych, które decydują o jej wysokiej popularności. Nie jest istotna koncepcja wystroju wnętrz, gdyż posadzkę żywiczną można dostosować do dowolnego stylu: industrialnego, rustykalnego czy nawet do typowo tradycyjnego. Wspomniano wcześniej, że zaletą żywicy poliuretanowej jest wysoki połysk. Jednak warto pamiętać, że na naszej posadzce można również położyć żywicę matową. Do innych ciekawych koncepcji zalicza się możliwość położenia bezbarwnej żywicy na starej posadzce. Zapewnia to jej zabezpieczenie mechaniczne i chemiczne z jednoczesnym zwiększeniem funkcjonalności (łatwość czyszczenia, przyjemny dotyk, odpowiednia izolacja).

Podłogi z ciekawą grafiką

Całkiem ekstrawagancką opcją jest możliwość wzbogacenia posadzki o ciekawą grafikę. Posadzki z żywic można upiększyć wedle dowolnego projektu. Może to być po prostu ciekawy wzór, intrygująca kolorystyka i wiele innych. Istnieje możliwość położenia przezroczystej żywicy na grafice trójwymiarowej. W tej materii finalny efekt będzie ograniczony tylko naszą wyobraźnią. Żywica poliuretanowa jest doskonałym dopełnieniem wnętrza urządzonego w dowolnym stylu o jakim zamarzymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.