Kiedy budowa przydomowej przepompowni opłaca się najbardziej?

Przepompownia przydomowa to znakomite rozwiązanie, jeśli stawiamy na wydajny, a zarazem niezawodny system odprowadzania nieczystości. Dla wielu osób jest to spora inwestycja, a wiec warto ją dokładnie przemyśleć. Dobrze jest przeanalizować najważniejsze zalety i wady opisywanej instalacji. Z pewnością ułatwi to podjęcie ostatecznej decyzji.

Szybki i nieskomplikowany montaż

Najważniejszą zaletą przepompowni przydomowych jest fakt, że mogą być one montowane nawet w niesprzyjających warunkach otoczenia. Nie ma tutaj znaczenia ukształtowanie terenu. Oznacza to, że system może zostać zamontowany nawet na obszarach pagórkowatych i górzystych. W przypadku szamba, czy też oczyszczalni wzniesienia terenu stanowią sporą przeszkodę.

Przepompownie przydomowe nie wymagają głębokiego montażu, dzięki czemu prace przebiegają sprawnie i bezproblemowo. Ułatwia to również serwis instalacji. W przypadku usterki można ją błyskawicznie wyeliminować bez dewastacji otoczenia wokół budynku.

Prosta zasada działania

Przepompownie opierają swoje działanie na prostym mechanizmie. Właśnie dlatego wykazują się one wysoką bezawaryjnością oraz efektywnością pracy. Sporym atutem jest fakt, że medium generowane przez gospodarstwo domowe może zostać przetransportowane na dowolną odległość, czy też wysokość.

Pompa stanowiąca główny punkt instalacji podnosi do góry nieczystości, dzięki czemu mogą być one odprowadzone do zbiornika zgodnie z prawem grawitacji. Taki system jest wydajny, a więc nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. Największym wydatkiem jest więc sama budowa przepompowni. Koszt inwestycji zwraca się jednak po około dwóch lub trzech latach. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Bezobsługowa praca

Parametry pracy przepompowni przydomowej ustalane są zwykle podczas montażu. Oczywiście odpowiada za to doświadczona i wyspecjalizowana ekipa, która posiada niezbędną wiedzę. Dokładany sposób obsługi zależy od specyfikacji konkretnego urządzenia. Najczęściej dostępne są dwa tryby, czyli automatyczny oraz ręczny.

Opisywana instalacja będzie doskonałym wyborem w przypadku, gdy nie mamy możliwości wykonania standardowego przyłącza do sieci kanalizacyjnej np. z uwagi na usytuowanie działki. Ponadto będzie to dobra opcja, jeśli budynek usytuowany jest dość nisko. Przepompownie rekomendowane są również w przypadku obszarów, gdzie panuje wysoki poziom wód gruntowych. Za minus można uznać fakt, że jest to system, który jedynie odprowadza medium do wskazanego zbiornika. Ścieki nie są oczyszczane, a co za tym idzie nie możemy ponownie wykorzystać wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.