Lampy oświetlenia awaryjnego

Oświetlenie awaryjne jest bardzo istotne w budynkach, w których nagły brak energii świetlnej może skutkować niebezpiecznym wypadkiem lub śmiercią. Jest ono instalowane w budynkach użyteczności publicznej, w których jednorazowo przebywa wiele osób i należy je, na przykład, ewakuować. Coraz częściej tego typu oświetlenie spotykane jest też w domach prywatnych.

Czym jest oświetlenie awaryjne?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to lampy awaryjne, które mają zadziałać w przypadku awarii. W momencie kiedy zostaje wyłączony prąd z normalnej sieci, włącza się zasilanie awaryjne. Producent oświetlenia awaryjnego dużą uwagę zwraca na wszelkiego rodzaju lampy i podświetlane informacje, które montowane są na drodze ewakuacyjnej.

Tego typu podświetlane informacje, montowane są w korytarzach, na zakrętach, przy schodach czy też skrzyżowaniach korytarzy. Jednym słowem we wszystkich newralgicznych miejscach, które znajdują się na trasie ewakuacyjnej.Najczęściej są to oświetlenia LED. Inaczej ma sią sprawa z lampami oświetlenia awaryjnego, one mają dać dużo światła i są zasilane przez agregat prądotwórczy.

Co jest ważne w oświetleniu awaryjnym?

Producent oświetlenia awaryjnego powinien zapewnić światło w czasie danej awarii. Dlatego też system takiego oświetlenia czerpie swoją energię z niezależnych i odrębnych źródeł zasilania. Jest to więc rodzaj oświetlenia bardzo istotnego w budynkach komercyjnych, użytku publicznego czy też galeriach handlowych lub dużych biurowcach.

Tego typu oświetlenie awaryjne ściśle współpracuje też z oświetleniem ewakuacyjnym, którego jest częścią. Przy zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia awaryjnego można przeprowadzić bezpieczną i skuteczną ewakuację.

Najważniejsze są, w tym systemie, lampy i źródło ich zasilania. Producenci oświetlenia awaryjnego bardzo dbają o to by ich produkty były jak najlepszej i jak najtrwalszej jakości. Światło w czasie awarii musi działać, w innym przypadku nie może to być oświetlenie awaryjne.

Modele lamp oświetlenia awaryjnego

Każdy producent oświetlenia awaryjnego stara się by jego produkty były dobrej jakości i miały doskonałe i nowoczesne kształty. Z tego też względu modele takich lamp są różnorodne a podświetlane piktogramy do drogi ewakuacyjnej starannie wykonane.

Lampy takie charakteryzują się bardzo ciekawym wzornictwem. Dzisiaj nie są to już zwykłe lampy przemysłowe ale lampy o ciekawym designie i różnorodnością ich mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.