W trosce o produkty wielkogabarytowe – bix box

Świeże i pachnące jabłka i gruszki prosto z sadu, zanim trafią do ostatecznego odbiorcy, muszą czasami przebyć bardzo długą drogę. To prawdziwe wyzwanie dla producentów opakowań, ponieważ to przede wszystkim bardzo delikatne produkty, a ich nawet nieduże uszkodzenie generuje duże straty. Pojemnik Big Box wychodzi temu naprzeciw.

Tworzywo sztuczne o wyjątkowych właściwościach

Skrzyniopalety Bix box wykonane są z wyjątkowego tworzywa, które ma bardzo wiele zalet. Jest ono między innymi niezwykle wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, a także zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie słoneczne. Pojemnik ma naprawdę duże możliwości udźwigu, co w przypadku ciężkich owoców i warzyw jest bardzo istotne.

Pojemniki Big Box z powodzeniem mogą być również wykorzystywane w innych branżach, które borykają się z problemem produktów wielkogabarytowych. Produkowane są w różnych pojemnościach oraz mogą posiadać dodatkowe wyposażenie w postaci pokrywy, która jeszcze lepiej zabezpieczy magazynowane produkty.

Higienicznie i bezpiecznie z pojemnikiem bix box

Zastosowane w skrzyniopaletach rozwiązania sprzyjają wyjątkowej higienie oraz większemu bezpieczeństwu przewożonych produktów. Zapewniają to przede wszystkim perforowane ścianki, które sprzyjają cyrkulacji powietrza wewnątrz załadowanej świeżymi owocami skrzyni. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku delikatnych owoców, które w ciepłych i wilgotnych warunkach znacznie szybciej dojrzewają i tym samym również psują się. Zaokrąglone od środka łączenia ścian nie niszczą delikatnych produktów.

Gładkie ścianki łatwo myć, a tworzywo nie absorbuje wody, więc pojemniki również szybko schną. Co istotne, jest także całkowicie obojętne dla produktów spożywczych, nie ma więc obawy, że będzie wchodzić w reakcje z kwasami obecnymi w świeżych warzywach i owocach. Takie rozwiązania sprawiają, że skrzyniopalety są bardzo praktyczne i higieniczne.

Z myślą o logistyce

Pojemnik Big Box został tak zaprojektowany, aby nie utrudniał procesów logistycznych. Jego wymiary są kompatybilne ze zautomatyzowanymi liniami logistycznymi. Skrzynie mogą więc brać udział już w samych zbiorach na polach i w sadach, a także być w kolejnych etapach transportowania produktów aż do ostatecznego odbiorcy.

Pojemniki z powodzeniem wykorzystywane są również w innych branżach, gdzie zachodzi potrzeba magazynowania produktów wielkogabarytowych. Są znacznie lżejsze od innych tego rodzaju produktów, a tym samym są także łatwiejsze w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.