Na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze zawiesi łańcuchowych?

Należy mieć świadomość, że producenci mają w swojej ofercie asortymentowej bardzo dużo rodzajów omawianych zawiesi łańcuchowych. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że przedsiębiorcy mają problemy z podjęciem właściwej decyzji. Jakie aspekty trzeba koniecznie wziąć pod uwagę przy wyborze produktów?

Co warto wiedzieć o zawiesiach łańcuchowych?

Wybierając zawiesia łańcuchowe w pierwszej kolejności trzeba zwrócić szczególną uwagę na klasę. Godny uwagi jest fakt, że zdecydowanie najbardziej wymagające osoby powinny zdecydować się na zawiesia klasy 12. Zostały one bowiem wyprodukowane do wszystkich zastosowań. Należy mieć również świadomość, że omawiany rodzaj zawiesi może być wyposażony w 1, 2, 3 lub 4 cięgna.

Warto wiedzieć, że można zaopatrzyć się w modele z hakami standardowymi oraz automatycznymi. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się systemy zaczepów pozwalające na swobodną regulację długości łańcucha.

Jakie zastosowanie mają zawiesia łańcuchowe?

Należy mieć świadomość, że zawiesia łańcuchowe są najwyższej możliwej jakości osprzętem, który jest stosowany przede wszystkim do podnoszenia ładunków o różnych gabarytach. Bardzo istotne znaczenie ma jednak skompletowanie niezawodnego systemu podnoszenia. Nie wszyscy wiedzą, że w przypadku niektórych towarów przedsiębiorstwo będzie musiało zastosować specjalne akcesoria przeznaczone do zawiesi.

Rekomendowane jest zwrócenie szczególnej uwagi na maksymalne obciążenie zawiesi. Bardzo duże znaczenie będzie miała długość splotki czy długość między dwoma istotnymi punktami służącymi do chwytania. Należy również zwrócić uwagę na współczynnik trybu zawiesi.

Jakie zawiesia będą najlepszym rozwiązaniem dla osób wymagających?

Warto wiedzieć, że oryginalne produkty zaprojektowane są przez renomowanych producentów do przenoszenia bardzo ciężkich ładunków. Godny uwagi jest bowiem fakt, że mogą nie poradzić sobie z nimi zawiesia tekstylne czy linowe.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będą certyfikowane zawiesia. Mogą one bowiem pochwalić się ważnymi atestami. Należy mieć świadomość, że obecnie standardem jest norma EN 818-4. Dotyczy ona także bezpieczeństwa całego zawiesia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.