Na co zwrócić uwagę wybierając wciągarkę łańcuchową?

Wysokiej klasy wciągarka łańcuchowa od renomowanego producenta, to inwestycja na lata, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzony i niezawodny sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupach.

Czym wyróżnia się porządna wciągarka łańcuchowa?

Najlepsze wciągarki łańcuchowe wyróżniają się bardzo solidną konstrukcją i niską masą własną. Dzięki niewielkim gabarytom ręczne wciągarki doskonale sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Jest to uniwersalny i wszechstronny sprzęt.

Najważniejszymi parametrami jest oczywiście maksymalny udźwig i wysokość podnoszenia. Jeżeli wciągarka użytkowana będzie głównie na zewnątrz, to warto zadbać o to, aby wykonana była z materiałów zabezpieczonych przed korozją.

Dlaczego warto?

Ręczne wciągarki łańcuchowe są bardzo bezpieczne i łatwe w użytkowaniu, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Godne polecenia są oczywiście oryginalne wciągarki od renomowanych producentów, które przeszły kontrolę jakości i mogą pochwalić się stosownymi atestami/normami.

Przed pierwszym użyciem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi podaną przez producenta. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że ogromną rolę odgrywa sposób konserwacji. Uważać należy na używane wciągarki łańcuchowe, których jest pełno na aukcjach internetowych. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto zrezygnować również ze sprzętu od mało znanych firm.

Nowoczesne wciągarki do strefy EX do zadań specjalnych

Najlepsi producenci mogą pochwalić się niezawodnymi wciągarkami łańcuchowymi przeznaczonymi do strefy EX. Mowa tutaj oczywiście o miejscach, w których istnieje duże ryzyko wybuchu. Nowoczesne wciągarki zaprojektowane zostały w taki sposób, aby sprawnie i bezpiecznie pracować w miejscach, gdzie występują łatwopalne gazy.

Najbezpieczniejszym wyborem jest wciągarka łańcuchowa zgodna z najnowszymi dyrektywami ATEX. Nowoczesne wciągarki do strefy EX wykorzystywane są na szeroką skalę w górnictwie i fabrykach. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzony sprzęt z tzw. wyższej półki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.