Ogrzewanie gazowe w domu – dlaczego warto je mieć i jak założyć instalację?

Ogrzewanie gazowe domu jest ekonomiczne, ekologiczne i łatwe w obsłudze. Jest to duża zachęta dla wielu osób. Jak przygotować się do założenia instalacji ogrzewania gazowego?

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie gazowe?

Ogrzewanie domu to często największy koszt z jakim muszą borykać się właściciele nieruchomości. Ogrzewanie gazowe jest rozwiązaniem, które uważane jest za jedno z najbardziej ekonomicznych.

Należy jednak pamiętać, że koszt instalacji gazowej w domu jest uzależniony od wielkości nieruchomości oraz materiałów użytych do jej wykonania.

Zakładając ogrzewanie gazowe można mieć pewność, że w domu będzie ciepło, ale również czysto. Piec do ogrzewania jest uruchamiany automatycznie. Nie sprawia trudności takich jak palenie węglem, miałem czy peletem.

Ustawienie pieca gazowego jest zadaniem bardzo prostym. Nie zajmuje dużo czasu i pozwala na uzyskanie pożądanej temperatury.

Ogrzewanie gazowe – krok po kroku

Zakładając ogrzewanie gazowe należy w pierwszej kolejności wykonać projekt. Jego koszt waha się w granicach 500 – 1200 złotych. Następnie należy uzyskać zgodę na rozpoczęcie prac.

Koszt instalacji gazowej w domu waha się od 100 – 170 zł/m2. Jest to cena, w której zawarte są materiały oraz robocizna. Należy jednak pamiętać, że dodatkowo trzeba dokupić szafkę gazową. Jest to koszt około 800 zł z montażem.

Obliczając koszt instalacji gazowej w domu nie można zapomnieć, że istnieje również opłata przyłączeniowa. Przyłącze gazu do 10 m3/h oraz długości do 15 będzie wydatkiem około 2 500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.