Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne – niezbędne w każdym budynku

Tablice, stosowne znaki, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne jest podstawowym wyposażeniem, które obowiązkowo musi się znaleźć w każdym budynku, gdzie na co dzień przebywają ludzie. Dlaczego tak ważne jest ono i po co właściciele budynków je stosują? W jakie oznakowanie koniecznie trzeba zainwestować? Gdzie można je znaleźć? Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego asortymentu? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi poniżej.

Producent oświetlenia awaryjnego – sekret tkwi w dobrym wykonaniu

Na rynku istnieje mnóstwo sklepów, gdzie można kupić takie oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, które ma za zadanie chronić konkretne osoby w przypadku pojawienia się zagrożenia. Właściciele budynków powinni jednak wybierać te miejsca, gdzie znajdzie się asortyment od najlepszych, doświadczonych producentów. Wówczas można mieć pewność, że jest ono wykonane solidnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz spełnia normy takie jak np.: PN-N-01256/02 i PN-ISO 7010.

Producent oświetlenia awaryjnego stawia na lampy, oprawy, które wykonane są zgodnie z nowoczesną technologią przy zastosowaniu najlepszych i najtrwalszych materiałów. Ma to bowiem ogromne znaczenie, gdyż taki asortyment czasami narażony jest na bardzo trudne warunki, w których to nie może absolutnie zawieść. Wykorzystano więc przy jego tworzeniu materiały wodoodporne, ognioodporne oraz takie, które się nie rysują, nie blakną i nie niszczą nawet po kilkunastu latach.

Odpowiednie normy i certyfikaty

Jak wspomniano wyżej, osoby tworzące oznakowanie do budynków, muszą go wykonać zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami i konkretnymi normami świadczącymi o ich wysokiej jakości. Dodatkowo, wiele firm, które zabiega o to, by ich towar posiadał również odpowiednie certyfikaty oraz by był uznany w branży BHP. To ważne szczególnie dla miejsc, które chcą wyposażać w tego typu akcesoria nie tylko klientów indywidualnych, ale również wielkie firmy i przedsiębiorstwa.

Nie każdy klient zna się na tego typu oświetleniu. Większość osób chce zaufać w tej kwestii fachowcom, dlatego też kupuje oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne w polecanych sklepach stacjonarnych i internetowych. Zarówno w jednym, jak i drugim miejscu można liczyć na pomoc profesjonalistów, którzy chętnie doradzają klientom w kwestii konkretnych modeli.

Warto zgłosić się więc do firmy, która odpowiednio zaprojektuje oraz wykona oświetlenie awaryjne do miejsc takich jak np.: bloki mieszkalne, urzędy, szkoły, kina, teatry, centra handlowe, zakłady pracy, laboratoria oraz wiele, wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.