Jakie zalety mają rolety podtynkowe?

Rolety podtynkowe wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla osób ceniących sobie funkcjonalność i wytrzymałość. Nie tylko pozwalają odciąć się od wścibskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów, ale również ograniczają stopień nagrzewania się pomieszczeń. To rozwiązanie, które oferuje mnóstwo zalet – przedstawiono je poniżej.

Ograniczona emisja ciepła

Rolety podtynkowe montowane są w nadprożu okna. Ich instalacja jest o wiele trudniejsza niż rolet natynkowych. Właśnie dlatego warto jest skorzystać ze wsparcia fachowców. Na uwagę zasługuje fakt, że rolety podtynkowe to nie tylko ozdoba budynku. Za ich pomocą można ograniczyć emisję ciepła z obiektu, co ma bezpośredni wpływ na koszt jego ogrzewania.

Zasłonięcie rolet podtynkowych zimą sprawia, że ciepło jest dłużej zatrzymywane wewnątrz pomieszczenia. Latem można uzyskać efekt odwrotny. Okna i drzwi balkonowe dobrze jest zasłonić po schłodzeniu domu. Wewnątrz budynku będzie utrzymywać się niska temperatura. Jest to szczególnie korzystne dla tych, którzy korzystają z wentylatorów czy klimatyzatorów.

Komfort użytkowania

Nowoczesne rolety podtynkowe gwarantują nieprzeciętny komfort użytkowania. Z łatwością można dostosować je do indywidualnych potrzeb. Do wyboru są dwa podstawowe systemy sterowania – ręczny oraz elektryczny. W pierwszym przypadku do obsługi wykorzystywana jest korba mechaniczna, a więc opuszczenie oraz podniesienie rolet wymaga większej ilości energii.

Rolety podtynkowe sterowane automatycznie są wygodniejsze i łatwiejsze w eksploatacji. Mogą stanowić jeden z elementów inteligentnego domu. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem pilota lub aplikacji mobilnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozbudować system o inne urządzenia, takie jak m.in. alarm, kamery, czujniki ruchu.

Maksimum bezpieczeństwa

Rolety podtynkowe to sprawdzony sposób na to, by podnieść poziom bezpieczeństwa. Świetną opcją są modele zewnętrzne antywłamaniowe, które posiadają wzmocnioną konstrukcję. Wyróżniają się one zwiększoną wytrzymałością mechaniczną, co obniża ryzyko wtargnięcia nieproszonych gości. Rolety podtynkowe posiadają starannie zaprojektowaną konstrukcję. Wszystko po to, aby nie uległy uszkodzeniu nawet pod wpływem mocnego uderzenia.

Dzięki roletom podtynkowym można również odciąć się od ciekawskich spojrzeń osób przebywających w pobliżu. Należy dodać, że ograniczają one przenikanie hałasów. Docenią to ci, którzy mieszkają w zatłoczonym centrum. Rolety podtynkowe występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego jest tylko kwestią czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.