Maszyna do cięcia laserem

Maszyny do cięcia laserem to narzędzia wykorzystywane powszechnie w wielu branżach. Wykorzystują one wiązkę lasera do precyzyjnego cięcia różnego typu materiałów. Mowa tutaj głównie o drewnie, metalu, szkle i tworzywie sztucznym.

Maszyna do cięcia laserem

Warto zaznaczyć, że zasada działania maszyn do cięcia laserem polega na skupienia światła lasera na niewielkiej powierzchni. Powoduje to stopnienie i odparowanie materiału na drodze wiązki. Jak się okazuje, w zależności od typu materiału i potrzeb produkcji, istnieją różne rodzaje maszyn do cięcia laserem.

Obecnie wyróżnia się maszyny do cięcia laserem CO2. Wykorzystują one gazowy laser o długości fali 10,6 μm. Tego typu maszyny są przeważnie stosowane do cięcia materiałów organicznych, takich jak drewno, skóra, papier czy tkaniny.

Rodzaje maszyn do cięcia laserem

Na rynku dostępne są też maszyny do cięcia laserem włóknowym. Wykorzystują one laser z włókna o długości fali 1,07 μm. Tego rodzaju maszyny są wykorzystywane przede wszystkim do cięcia stali, aluminium i miedzi.

Warto też wspomnieć o maszynach do cięcia laserem gazowym. Wykorzystują one różne rodzaje gazów laserowych. Najczęściej jest to jednak azot, tlen, a także hel. Są one wykorzystywane do cięcia metali, szkła i ceramiki.

Dobrej klasy maszyna

Warto zaznaczyć, że maszyny do cięcia laserem umożliwiają precyzyjne cięcie złożonych kształtów oraz wykonywanie detali o dużej dokładności. Dzięki temu, że proces cięcia jest nieinwazyjny, minimalizuje się uszkodzenia materiału oraz zapobiega deformacjom termicznym. Bardzo istotne jest to, żeby taka maszyna pochodziła od cenionego producenta, gdyż jej jakość jest bardzo istotną kwestią.

Jak się okazuje, maszyny do cięcia laserem są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, w tym przemyśle meblowym, metalowym, reklamowym i nie tylko. Do tego dolicza się też przemysł motoryzacyjny. Maszyny do cięcia laserem są też popularne w małych warsztatach rzemieślniczych i zakładach produkcyjnych, gdzie pozwalają na szybkie i skuteczne wykonanie różnego rodzaju elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.