Odpady budowlane – jak się ich legalnie pozbyć?

Trudno wyobrazić sobie budowę domu bez gromadzenia się odpadów budowlanych. Często jest ich naprawdę dużo. Istotne jest zatem, aby planując budowę zadbać także o właściwy sposób gromadzenia odpadów i ich wywozu.

Pozbycie się odpadów budowlanych

Odpady budowlane to prawdziwa zmora na każdej budowie. Powinny być systematycznie usuwane. Pamiętać jednak trzeba, że odpadów budowlanych nie można pozbyć się w sposób dowolny. Nie można ich np. wyrzucić do zwykłego śmietnika. W tym zakresie obowiązują konkretne przepisy.

Najlepiej jest skorzystać z usług firm zajmujących się wywozem odpadów budowlanych. W każdym większym mieście jest przynajmniej kilka takich firm. Dostarczają one na budowę odpowiednie kontenery na odpady budowlane, a następnie zajmują się ich odbiorem.

Usługa odbioru odpadów budowlanych

Działanie firm zajmujących się odbiorem i wywozem odpadów budowlanych jest bardzo proste. Wystarczy do takiej firmy zadzwonić i umówić się na konkretny termin oraz miejsce dostarczenia kontenerów.

Istotny jest tu jednak dobór odpowiednich kontenerów. Firma musi wiedzieć, jak duża jest budowa i jak dużo odpadów będzie powstawać. Pozwoli to na właściwy dobór kontenerów pod kątem ich pojemności.

Jakie odpady mogą trafić do kontenerów?

Do wspomnianych kontenerów nie mogą jednak trafić wszelkie odpady i śmieci. Ważne jest zatem, aby wiedzieć czym dokładnie są odpady budowlane. Zaliczyć do nich można gruz, beton, cegły, tynk, cement oraz odpady ceramiczne.

Co ważne, do kontenera wrzucać można także odpady z tworzyw sztucznych. Mogą być to rynny, okna czy rury z PCV. W kontenerze znaleźć mogą się również opakowania po różnego rodzaju produktach chemicznych, jak np. opakowania po farbach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.