Przemysł oraz rolnictwo są to dwie gałęzie przemysłu, które pozornie nie są ze sobą związane. Jeśli jednak spojrzymy na niektóre zagadnienia z nimi związane z bliska, to może się okazać, że mają więcej cech wspólnych, niż byśmy sądzili. Jedną z nich jest konieczność przechowywania, przewożenia lub składowania cieczy.
Pojemniki do przechowywania odpadów przemysłowych oraz rolniczych
Choć rolnictwo ustępuje pod względem ilości produkowanych odpadów przemysłowi, to jednak w dalszym ciągu mówimy tutaj o dość dużych ilościach. Wiele z tych odpadów, można składować, a następnie odsprzedać (czasem z zyskiem), firmie utylizującej. Tak się dzieje na przykład ze zużytym olejem napędowym, hydraulicznym, smarami itp.
Firmy utylizujące, wymagają jednak tego, aby dostarczać im towar/odpad, w odpowiednich opakowaniach. Zazwyczaj są to pojemniki plastikowe 1000l. Ta forma nie jest przypadkowa, pojemnik plastikowy 1000l jest wykonany z tworzywa sztucznego, które jest odporne chemicznie, przez co nie wchodzi w rekcje chemiczne oraz jest lekki, co sprawia, że zbiorniki plastikowe 1000l wpływają na lepsze wykorzystanie masy załadunkowej pojazdów.
Gdzie jeszcze można wykorzystywać pojemniki plastikowe 1000l?
Zbiorniki plastikowe 1000l zwane inaczej „mauserami”, pozwalają na przechowywanie przez długi okres środków chemicznych zarówno w przemyśle, jak i w rolnictwie, dzięki czemu możemy je magazynować. Pojemnik plastikowy 1000l jest również dla nas doskonałym zabezpieczeniem, na wypadek na przykład niekontrolowanych wycieków. Może on bowiem służyć jako zbiornik rezerwowy i nie dopuścić do wydostania się do środowiska zbyt dużych ilości szkodliwych substancji.
Zbiorniki plastikowe 1000l można dodatkowo łatwo magazynować. Ich kształt przypomina sześcian o boku 1m. Jest to odpowiednik 1m3, czyli dokładnie 1000l. Pojemnik taki znajduje się na palecie i jest zabezpieczony klatką stalową, dzięki czemu zdecydowanie trudniej jest je uszkodzić. Pojemniki takie, jeśli są puste, można piętrować, czyli ustawiać jeden na drugim, są przystosowane do składowania w dużych szafach chemicznych, a załadunek i rozładunek na pojazdy wygodnie można realizować w zasadzie za pomocą dowolnego pojazdu transportu bliskiego.
Dodaj komentarz