Dom z prefabrykatów – co warto o nim wiedzieć?

Domy z prefabrykatów z roku na rok coraz częściej pojawiają się w kręgu zainteresowań inwestorów. Są to domy, które na plac budowy przyjeżdżają jako gotowe elementy, a na miejscu zostają złożone w całość. Co warto wiedzieć o domach z prefabrykatów?

Prefabrykaty – co to jest?

Na tradycyjnej budowie pojawiają się cegły, piasek i rozpoczyna się praca. Domy prefabrykowane na plac budowy przyjeżdżają w dużych elementach. Bardzo często są to fragmenty stropów, duże elementy ścienne, jak panele czy płyty. Moduły często mają wielkość połowy lub 1/3 domu.

Dzięki temu budowa domu z prefabrykatów bardzo szybko posuwa się na przód. Polega na złożeniu modułów w całość. Jest to największą zaletą domów modułowych. Domy prefabrykowane powstają zaledwie w kilka tygodni, a w ich budowie nie mogą przeszkodzić niesprzyjające warunki atmosferyczne. Opady i mróz nie zatrzymają prac budowlanych. Często już po trzech miesiącach można wprowadzić się do domu.

Dlaczego warto wybrać dom z prefabrykatów?

Dom z prefabrykatów jest nie tylko tańszy w budowie niż dom tradycyjny, ale jest wyjątkowo solidnie wybudowany. Moduły domu powstają w fabryce, dzięki temu podlegają bardzo rygorystycznej kontroli technicznej. Można mieć pewność, że domy z prefabrykatów są energooszczędne i tanie w utrzymaniu.

Domy prefabrykowane budowane są przez wyspecjalizowane firmy. Pracownicy są specjalistami, którzy mają za sobą liczne szkolenia. Dzięki temu można mieć pewność, że dom będzie solidny. W razie usterek można skorzystać z napraw gwarancyjnych. Jest to często niemożliwe, gdy dom budowany jest na każdym etapie przez inną firmę.

Domy prefabrykowane to najkrótsza droga do szybkiego zamieszkania we własnym, wymarzonym gniazdku. Jest to bardzo duża oszczędność, gdyż czas budowy jest krótki, co pozwala na szybkie opuszczenie dotychczas zajmowanego mieszkania. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które wynajmują mieszkanie.

Krótki czas powstawania domu modułowego to ogromna zaleta. Nie jest to jednak dom dla osób, które nie zgromadziły całej niezbędnej kwoty. Budowa domu metodą tradycyjną często jest rozciągnięta w czasie. Jest to szansa na zgromadzenie brakującej gotówki. Dom z prefabrykatów powstaje szybko. Już na początku budowy trzeba być finansowo przygotowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.