Wybór wykładziny winylowej

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się wykładzina winylowa do łazienki. Można śmiało powiedzieć, że winylowa podłoga jest trwałym oraz efektownym wykończeniem.

Zakup wykładziny winylowej

Większość osób przywykło, że podłoga w łazience jest wyłożona płytkami i nie zauważają niestety innych możliwości. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma wykładzina winylowa do łazienki. Tego typu podłoże będzie idealne, jeśli szukasz czegoś naprawdę oryginalne. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wykładziny jednorodne są odporne na działanie wilgoci oraz wody, dlatego można je stosować w łazienkach. Dodatkowo wykładzina winylowa jest bardzo łatwa do utrzymania czystości. Nie jest tak zimna w dotyku, jak płytki ceramiczne, więc bardzo przyjemnie się po nich chodzi. Podłoga winylowa pomaga zakryć stare i mało atrakcyjne podłoże, ale musi być idealnie równa. Tego rodzaju wykładzina sprawdzi się idealnie, jeśli nie chcesz wydać zbyt dużo pieniędzy i zależy ci na szybkim i prostym montażu. Warto wspomnieć, że montaż wykładziny winylowej jest bardzo łatwy, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie z łatwością poradzić. Dobrym pomysłem jest zakup modelu z powierzchnią antypoślizgową, ponieważ bardzo łatwo o niebezpieczny wypadek na mokrej posadzce.

Panele winylowe

Zróżnicowane są formaty paneli winylowych. Panele winylowe imitujące płytki są kwadratowe, natomiast naśladujące deski są podłużne. Elastyczne o grubości około 3 mm są najpopularniejsze i mają konstrukcję pięciowarstwową. Należy pamiętać, że winylowe panele można kleić do podłoża lub łączyć na zatrzaski. Ostry nóż powinien wystarczyć do ich docięcia. Podłoga winylowa dobrze sprawdzi się w łazience, ponieważ jest odporna na działanie wody. Panele winylowe mogą służyć do wykańczania podłogi ogrzewanej, ponieważ przewodzą ciepło. Warto mieć na uwadze, że panele układane bezklejowo wymagają wyciszającego podkładu. Dobrze sprawdzi się specjalna mata rozłożona na podłodze. Wybór paneli jest bardzo duży, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.