Dezodoryzacja – na czym polega?

Dezodoryzacja to zabieg, który polega na usuwaniu niepożądanych zapachów. W trakcie trwania tego procesu usuwa się wonie, które pochodzą różnych źródeł, takich jak artykuły codziennego użytku, powietrza w niezamieszkałych, zaniedbanych wnętrzach, a także strumienia gazów oraz takich, które dostają się z instalacji różnego rodzaju.

Najpopularniejsze sposoby na przeprowadzenie dezodoryzacji

Usuwanie odorów przeprowadzić można na kilka sposobów. Najprostsza z nich to usuwanie zanieczyszczeń, które wydzielają nieprzyjemny zapach. Inną metodą jest przekształcanie uciążliwych zapachów w bezwonne, albo przyjemniejsze dla otoczenia. Można również wprowadzić środki maskujące albo neutralizujące dany zapach. Usuwanie odorów można przeprowadzić także za pomocą ozonowania. Usuwa ono dodatkowo wszelkie bakterie i wirusy, roztocza i kurz z otoczenia.Kolejną metodą są filtry węglowe, które składają się z aktywnego węgla i z promieniowania UV. W usuwaniu odorów wykorzystuje się coraz częściej biologiczne oczyszczalnie ścieków, które są bardzo ekologiczne. Na większą skalę wykorzystuje się metody takie jak adsorpcja , absorpcja, spalanie zanieczyszczeń katalityczne lub termiczne, biofoltrację.

Jakie zapach skutecznie likwiduje dezodoryzacja?

Dezodoryzacja najskuteczniej usuwa odory, które powstały w wyniku dymu papierosowego oraz wszelkie zapachy gastronomiczne, odzwierzęce, czyli sierść i odchody, rozpadu gnilnego, jak np. wyniku pośmiertnego rozkładu ciała, spalenizny oraz dymu. Dezodoryzacja sprawdzi się również w usuwaniu zapachu potu, wymiocin, ekskrementów, pleśni, stęchlizny, różnych substancji chemicznych, takich jak farby, materiały budowlane, kwasu masłowego i wszystkich odstraszaczy na zwierzęta, które zawierają hikinol. Można również usunąć odór, który powstał z ustawienia nowego wyposażenia, zwłaszcza z nowych produktów i urządzeń, które przyjechały z Chin.Usuwanie odorów można starać się przeprowadzać samemu, ale najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę, która ma potrzebne środki chemiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.