Hałaśliwy sąsiad? Wycisz sufit!

Jeżeli powyżej mieszkania mieszka sąsiad, który ciągle hałasuje, a dotychczasowe prośby o zmniejszenie poziomu hałasu nie działają, warto pomyśleć o wykonaniu prac polegających na wyciszeniu sufitu.

Na czym polega wyciszenie sufitu?

Gdy w pomieszczeniach jest za głośno, wtedy duże znaczenie ma odpowiednia izolacja akustyczna. Pod tym terminem znajduje się szeroka gama materiałów i systemów, których zadaniem jest zmniejszanie odgłosów dochodzących do pomieszczeń.

Przeprowadza się również wyciszenie sufitu, którego celem jest zredukowanie nadmiernego hałasu dochodzącego od góry.

Jak przeprowadza się wyciszanie sufitów?

Aby wykonać prace jak wyciszenie sufitu, należy głównie dobrać właściwe materiały, które będą pozwalały na przeprowadzenie prac w wymaganym zakresie.

Na wykonanie wyciszonego sufitu składają się czynności jak:

– zamontowanie sufitu podwieszanego
– zastosowanie w suficie wełny mineralnej o grubości co najmniej 5 cm
– przykrycie wełny mineralnej płytami gipsowo-kartonowymi

Czy wyciszenie w mieszkaniu można wykonać samemu?

Zasadniczo prace polegające na wyciszeniu sufitu można wykonać samodzielnie. Na taką opcję decyduje się jednak mniej osób, ponieważ są one dość czasochłonne, wymagają wiedzy oraz doświadczenia. Wówczas można mieć pewność, że roboty będą wykonane fachowo.

W internecie można już teraz znaleźć firmy, które prowadzą prace polegające na wyciszeniu sufitu. Z ich ofertami można zapoznać się online i wybrać taką, która rzeczywiście może zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.