Kamerki inspekcyjne

Odpowiedni wybór kamery inspekcyjnej do rur jest bardzo ważnym zadaniem, nie tylko dla hydraulików, ale także dla przedstawicieli innych zawodów lub dla złotych rączek. Przeważnie kamerki inspekcyjne przydają się majsterkowiczom, którzy chcą zaglądać w trudno dostępne miejsca. Okazać się może, że klasyczne kamery inspekcyjne do rur nie będą sprzętem z wystarczającymi możliwościami. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się przed modelem, który zostanie zakupiony, ponieważ odpowiedni zakup kształtować będzie wygodę pracy oraz przeznaczenie danego modelu do średnicy badanej rury.

Wybór kamery inspekcyjnej do rur

Kamery inspekcyjne do rur są to urządzenia, które będą niezbędne do sprawdzenia różnych rur. W czasie kupna takiego urządzenia warto jest zwrócić uwagę na wygodę w użytkowaniu, a także na funkcjonalność. Żywotność energetyczna takowego urządzenia to szalenie istotny aspekt, ponieważ dobrej jakości akumulator, da nam większą gwarancję na to, że kamera inspekcyjna nie rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie, dlatego oszczędzanie na kamerce nie będzie dobrym pomysłem.

Praca z taką kamerką nie daje nam wiedzy, kiedy zlokalizujemy usterkę w rurze, więc dobry akumulator musi wytrzymywać chociaż pięć- sześć godzin pracy. Dobrze jest też kierować się funkcjonalnością tego typu urządzeń. Oświetlenie LED jest niesamowicie ważnym aspektem w tego typu urządzeniach, ponieważ pracowanie po omacku to często syzyfowa praca.

Rodzaje kamerek inspekcyjnych

Kamery inspekcyjne do rur dzielą się na kilka rodzajów i zależą one głównie od średnicy eksplorowanych rur. Minikamery inspekcyjne odnajdą zastosowanie w instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz przez firmy udrażniające kanalizację. Pozwalają one przeważnie na pracę w zakresie 20-100 milimetrów.

Profesjonalne kamerki pchane stosuje się natomiast w zakładach wodociągów kanalizacyjnych, a ponadto w przedsiębiorstwach gospodarek komunalnych i spółdzielniach mieszkaniowych. Umożliwiają one sprawdzanie rur w zakresie od 50 do 350 milimetrów. Warto też wspomnieć o specjalistycznych kamerkach samojezdnych, które odnajdują zastosowanie w różnego typu zakładach wodociągowych oraz w kanalizacji czy w specjalistycznych firmach zajmujących się budową lub remontem różnego rodzaju sieci kanalizacyjnych.

Kamery inspekcyjne do rur dostępne są w oferciepascalpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.