Krótki przewodnik po lampach wiszących

Lampy wiszące są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych żyrandoli. Zapewniają efektowne wrażenia wizualne. Potrafią skutecznie oświetlić całą powierzchnię, nad którą się znajdują. Wybór odpowiedniej lampy może być jednak trudny. Spowodowane jest to dużą liczbą dostępnych modeli. Przedstawiamy przewodnik, który ten wybór może ułatwić.

Gdzie sprawdzą się lampy wiszące?

Lampy wiszące sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu lub mieszkaniu. Lampa do salonu może składać się z kilku punktów świetlnych zawieszonych nad sufitem. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się lampy z jednym lub dwoma punktami.

Kształt i wielkość lampy można dostosować bez problemu do funkcji i wielkości oświetlanego pomieszczenia. Cechą charakterystyczną, którą mają Nowoczesne lampy wiszące jest minimalizm formy. Jest to zaleta, dzięki której lampa będzie łatwa do dopasowania w każdym pomieszczeniu.

Ile punktów świetlnych w lampie?

Lampy wiszące powinny zapewnić równomierne światło w pomieszczeniu. Ma na to wpływ wielkość i liczba punktów świetlnych w lampie. Czym się kierować podczas wyboru liczby punktów? Istotna jest wielkość pomieszczenia oraz wysokość, na jakiej będą wisiały punkty świetlne.

W dużym pomieszczeniu i przy niskim zawieszeniu lamp trzeba zastosować dużą liczbę punktów świetlnych. Lampa zawieszona pod sufitem w niewielkim pomieszczeniu może być wyposażona w małą liczbę punktów świetlnych.

Jakie klosze w lampie wiszącej?

Klosze zastosowane w lampie mają bezpośredni wpływ na rozchodzenie się światła w pomieszczeniu. Klosze przeźroczyste sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Światło nie będzie miało problemów z przenikaniem przez klosz i zapewni odpowiednie doświetlenie. Klosze przeźroczyste mogą być stosowane między innymi w salonach.

Klosz w ciemnej barwie sprawia, że rozchodzące się światło będzie nieco przytłumione. Są pomieszczenia, w których taki klosz doskonale się sprawdzi. Można wyróżnić tutaj między innymi sypialnię. Miejsce to nie potrzebuje skoncentrowanego źródła silnego światła. Można więc skupić się na estetyce lampy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.