Solidny montaż

Instalacja elektryczna jest sercem domu. Szczególnie w czasach gdy większość urządzeń jest podłączana do prądu użytkownik staje się coraz bardziej zależny od wydajności systemu elektrycznego, solidności jego wykonania, nawet tego gdzie umiejscowione są gniazdka elektryczne.

Komfort korzystania z elektryczności

W nowym budownictwie coraz większą wagę przykłada się do solidności instalacji elektrycznej, wydajności i tego ile sprzętów AGD lub RTV będzie przypadało na gniazdo elektryczne. Nikt nie projektuje instalacji z jednym gniazdkiem w łazience, czy dwoma pojedynczymi gniazdkami w sypialni. Standardowym wyposażeniem łazienki są przecież pralka, suszarka, elektryczne szczoteczki do zębów. Często dochodzi do tego depilator, maszynka do golenia i wiele innych sprzętów. Koniecznym staje się ciągłe przełączanie, a to obniża żywotność zarówno urządzeń jak i samych gniazdek.

Ciągłe wyjmowanie narusza ich konstrukcję, szczególnie gdy nie są najwyższej jakości. Analogicznie sytuacja wygląda w pomieszczeniach sypialnych czy w kuchni. Ładowarka do telefonu, tablet, telewizor, laptop. Gniazdka elektryczne są stale zajęte, a ilość sprzętu nie maleje. Ludzie lubią ułatwiać swoje życie oddając pracę urządzeniom elektrycznym, a to wymaga źródła zasilania.

Dobre gniazdka w użyciu

Czym są zatem dobre gniazdka? To oczywiście dobrze i bezpiecznie zainstalowane gniazdo elektryczne. Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników przy pracy z prądem elektrycznym. Jednak poza tymi faktorami ważnym jest take budowa jaka charakteryzuje się gniazdo elektryczne oraz jego umiejscowienie w pomieszczeniu. Nie od dziś wiadomo, że gniazdka zawsze brakuje w okolicy łóżka w sypialni. O ile jeszcze trzydzieści czy dwadzieścia lat temu nie stanowiło to większego problemu, o tyle teraz większość ludzi ładuje swoje sprzęty w okolicach łóżka. Jest to wygodne gdy ktoś dzwoni czy do korzystania z sieci społecznościowych. Dobre gniazdka elektryczne to zatem takie, które znajdują się w komfortowym miejscu. Powinny być także dostosowane do pomieszczenia. W łazience, w której narażone są na kontakt z parą wodną lub wodą lepiej umiejscowić je na ścianie bez pionu wodnego. Warto także zainwestować w gniazdko z klapką aby zabezpieczyć je przez wilgocią. Podobnie sprawa wygląda w pomieszczeniach kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.