Euro palety drewniane czy plastikowe?

Transport towarów i materiałów jest podstawą gospodarki. Można śmiało powiedzieć, że transport materiałów bez palet jest wręcz niemożliwy. Na paletach transportujemy większość materiałów i towarów. Dlaczego używanie palet plastikowych jest korzystniejsze?

Paleta plastikowa – dlaczego jest stosowana coraz częściej?

W transporcie oraz logistyce możemy spotkać palety drewniane, metalowe, czy plastikowe. Jeszcze do niedawna najczęściej spotykanymi paletami były palety drewniane. Coraz częściej widać jednak plastikowe palety euro, które wypierają z rynku tradycyjne drewniane palety. Dlaczego?

Plastikowe palety euro pojawiają się w przemyśle spożywczym, farmacji, czy w strefach czystych. Euro palety plastikowe zostały docenione dzięki swojemu niewielkiemu ciężarowi, łatwości w czyszczeniu i dezynfekcji oraz dużej wytrzymałości, dzięki której mogą być użytkowane przez 10 do 15 lat.

Rynek polski nie jest wyjątkiem w zastosowaniu euro palety plastikowej. Na rynku słowackim plastové palety 1200×800 również zyskały rzeszę zwolenników, którzy zaczynają rezygnować z tradycyjnych, ciężkich palet drewnianych wybierając lekkie palety plastikowe.

Gdzie sprawdzi się plastikowa paleta euro?

Euro palety plastikowe są bardzo chętnie używane wszędzie tam, gdzie czystość ma bardzo duże znaczenie. Przemysł spożywczy, w którym szybkie i dokładne umycie euro palet jest niezmiernie ważne, bardzo chętnie korzysta z plastikowej palety euro. Możliwość umycia oraz dezynfekcji detergentami eliminuje bakterie i drobnoustroje. Możliwość szybkiego wysuszenia eliminuje ryzyko powstania pleśni. Tak przygotowana paleta może szybko wrócić do ponownego użytku.

Plastikowe palety euro, dzięki swojej wytrzymałości sprawdzają się również w wielu innych dziedzinach transportu. Plastikowe palety, przy prawidłowej obsłudze oraz dbałości mogą służyć firmie ponad 10 lat. Palety drewniane są dużo mniej wytrzymałe i można śmiało powiedzieć, że bez odpowiedniej konserwacji oraz drobnych napraw nie są w stanie wytrzymać dłużej niż rok. Dzięki dłużej wytrzymałości cena plastikowej palety euro nie wydaje się wysoka.

W trosce o środowisko

Plastikowe palety euro, które produkowane są z troską o nasze środowisko, są wytwarzane z materiałów podlegających recyclingowi. Wykorzystanie plastiku, z którego wytwarzane są palety, ponownie po ich wycofaniu z obrotu sprawia, że są one w pełni bezpieczne dla środowiska.

Euro palety dzięki swoim licznym zaletom zyskują coraz większą rzeszę zwolenników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.