Czym charakteryzują się mopy płaskie do sprzątania?

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest wyobrazić sobie czyszczenie podłogi bez użycia mopów płaskich. Doskonale nadają się one przede wszystkim do czyszczenia bardzo dużych powierzchni. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić solidne mopy do sprzątania, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jakie modele wybrać.

Moda na płaskie mopy

Płaskie mopy przemysłowe dostępne są o trójkątnej albo prostokątnej stopie, która pokryta jest specjalnym materiałem. Godne uwagi są te mopy, które oparte są ma mikrofibrze. Mopy profesjonalne doskonale zbierają kurz i praktycznie nie pozostawiają żadnych smug. Sporą zaletą płaskich mopów jest to, że zabrudzenia nie wplątują się w materiał, dzięki czemu można szybko go wyczyścić. Końcówki można wyprać ręcznie albo w zwykłej pralce.

Mopy płaskie z wyciskarką

Od bardzo wielu lat na półkach sklepowych można znaleźć mopy płaskie, które mają wbudowaną wyciskarkę wody. Dzięki takiej funkcjonalności można w swobodny sposób odciskać końcówki z nadmiaru wody bez potrzeby zdejmowania nakładki. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które nie posiadają specjalnego wiadra do odwirowania brudnej wody. Ręczne wyżymanie materiału jak powszechnie wiadomo nie należy do najprzyjemniejszych zadań, dlatego też warto poszukać modeli z wyciskarką.

Płaskie mopy do sprzątania ze spryskiwaczem

Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie także mopy profesjonalne ze spryskiwaczem, który jest kolejnym udogodnieniem w tym przydatnym sprzęcie. Podczas mycia podłogi można systematycznie spryskiwać powierzchnię płynem, zwłaszcza w tych miejscach, które są najbardziej zabrudzone. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które nie chcą cały czas ciągnąć za sobą wiadra z wodą.

Jakie zalety i wady mają mopy płaskie?

Płaskie mopy przemysłowe nie pozostawiają smug na podłodze i doskonale radzą sobie ze zbieraniem kurzu. Dzięki mopom płaskim bez żadnego większego problemu można dotrzeć do trudno dostępnych powierzchni pod szafkami albo pod łóżkiem. Sprzęt ten idealnie sprawdzi się w przypadku mycia bardzo dużych powierzchni. Jedyną wadą jest tak naprawdę to, że płaskie mopy nie za dobrze radzą sobie z zagłębieniami, dlatego też nie sprawdzą się na nierównych powierzchniach. Aby usunąć większe zabrudzenia należy użyć dość dużej siły, dlatego też czasami trzeba nieco się wysilić podczas sprzątania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://mopy-ceg.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.